Home / Moto2 / Moto3 / Japonka Shizuka Okazaki z dziką kartą w Moto3

Japonka Shizuka Okazaki z dziką kartą w Moto3

shizuka_wildcard_1-630x415

Na torze Motegi w klasie Moto3 zobaczymy aż dwie zawodniczki. Obok regularnie startującej Marii Herrery w najbliższy weekend z dziką kartą wystartuje Japonka Shizuka Okazaki.

Urodzona w 1992 roku Shizuka Okazaki zadebiutuje w wyścigu najniższej kategorii Mistrzostw Świata na swoim domowym torze w najbliższy weekend. Zawodniczka, którą zobaczymy w barwach zespołu Honda TSR3 Teluru & Kohara swoją karierę rozpoczęła w wieku 10 lat. Obecnie ściga się w serii All Japan Road Race Championship w kategorii J-GP3 i w tym sezonie zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po raz pierwszy w sezonie 2016 zobaczymy w stawce dwie kobiety. W ubiegłym roku stałymi zawodniczkami Moto3 były dwie Hiszpanki: Maria Herrera i Ana Carrasco. Carrasco wypadła jednak ze stawki wraz z końcem ubiegłorocznego sezonu.

Okazaki będzie pierwszą Japonką startującą w wyścigu Motocyklowych Mistrzostw Świata od 1995 roku. W latach 1992-1995 w kategorii 125cc ścigała się Tomoko Igata i to właśnie do niej należy najlepszy z dotychczas uzyskanych przez panie rezultatów – 7. miejsce podczas GP Czech w 1995 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: corsedimoto.com

AUTOR: W.K.

komentarze 3

  1. Jak byłem młodszy to lubiłem Japonki. Azjatki ogólnie.

    Dzisiaj raczej Czeszki, Ukrainki. Głównie słowianki, ale Amerykanki też nie są złe.

    Ogólnie dobra zmiana.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,821 sek