Home / Artykuły / Auto detailing – czyli samochód w salonie piękności

Auto detailing – czyli samochód w salonie piękności

Dla każdego kierowcy najważniejsze jest to, aby ich auto było sprawne. Jednak równie istotny jest wygląd naszych czterech kółek. Zadbany lakier, czyste wnętrze i brak korozji poprawia samopoczucie kierowcy i pasażerów. W miarę użytkowania lakier na karoserii ulega zużyciu i zarysowaniom a tapicerka w środku staje się zniszczona. Jeśli mieszkasz w Gdańsku, możesz skorzystać z usługi auto detailingu, który przywróci im dawny blask. 

1. Dlaczego warto skorzystać z auto detailingu?

2. Kosmetyka samochodowa

3. Polerowanie lakieru i czyszczenie wnętrza

Dlaczego warto skorzystać z auto detailingu?

Jeśli wygląd twojego samochodu pozostawia wiele do życzenia, auto detailing pomoże odzyskać dawny, dobry stan. Jest to usługa kompleksowego czyszczenia i odnawiania auta. Używane są do tego specjalne kosmetyki samochodowe, oraz preparaty stanowiące ochronę lakieru. Auto kosmetyki stosowane do pielęgnacji samochodów pochodzą z renomowanej firmy Waxoyl, znanej na świecie od pół wieku. Aby znaleźć odpowiedni „salon piękności” dla czterech kółek, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę auto detailing Gdańsk. Po przeprowadzeniu serii zabiegów renowacyjnych, nasz samochód będzie wyglądał jakby prosto zjechał z fabrycznej taśmy.

Kosmetyka samochodowa

Jak przebiega samochodowe SPA? Przede wszystkim, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem dokonują bardzo dokładnych oględzin auta i ustalają plan odświeżania. Potem samochód jest bardzo dokładnie myty. Wykorzystywane są do tego szczotki i myjki ciśnieniowe oraz szeroki wybór kosmetyków do samochodu. Usuwane są zabrudzenia z lotnej rdzy, smoły, gumy i owadów. Oczyszczony zostaje cały samochód, łącznie z klockami hamulcowymi i komorą silnika. Używane są także produkty do oczyszczania zabrudzeń niewidocznych gołym okiem a wnikających w pory lakieru.

Polerowanie lakieru i czyszczenie wnętrza

Po dokładnym oczyszczeniu auta, następuje polerowanie i powlekanie karoserii i podwozia powłoką ochronną, która zabezpiecza przed korozją i innymi czynnikami zewnętrznymi. Wykorzystuje się do tego szereg akcesoriów jak pady polerskie, szczoteczki i pady z mikrofibry. W ofercie salonu auto detailingowego jest także woskowanie karoserii. Końcowym etapem usługi, jest dokładne czyszczenie i odświeżanie wnętrza, pranie  tapicerki, pasów, podsufitki oraz mycie wlotów nawiewu. Używane są do tego specjalne środki, które chronią także przed promieniowaniem UV. W zależności od upodobań, można nadać elementom samochodu błyszczący lub satynowy wygląd. Dzięki kompleksowemu odświeżaniu i zabezpieczaniu samochodu, można także sprzedać go wyższej cenie.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,559 sek