Home / Artykuły / Chcesz przedłużyć żywotność skutera? Te 3 czynności na pewno Ci w tym pomogą

Chcesz przedłużyć żywotność skutera? Te 3 czynności na pewno Ci w tym pomogą

Sezon motocyklowy i skuterowy w pełni. Na każdej ulicy roi się od jednośladów. A czy Ty odpowiednio przygotowałeś się do tego sezonu? Jeśli nie, jak najszybciej doprowadź maszynę do idealnego stanu. Poniżej podpowiemy Ci jak. Te kilka wskazówek sprawi, że bez obaw będziesz mógł wyjechać na ulicę. Gotowy na garść cennych informacji?

Szykując się do wiosny, warto nie tylko odświeżyć garderobę, ale również zajrzeć do garażu, w którym stoi nasz skuter. Zastanawiasz się po co? Przecież przed zimą odpowiednio go przygotowałeś. Owszem, jednak to nie wystarczy, aby wyjechać nim po zimie na ulicę. Zanim wybierzesz się na przejażdżkę, skup się na trzech podstawowych czynnościach, dzięki którym będziesz miał pewność, że zarówno Ty, jak i inni uczestnicy ruchu będą bezpieczni.

Po pierwsze: przegląd po zimie

Jeśli przygotowujesz jednoślad do zimowania, chwała Ci za to. Nie oznacza to jednak, że możesz całkowicie zrezygnować z ponownego przeglądu, kiedy pierwsze promienie słońca zaczną muskać Twoją twarz. Wręcz przeciwnie, aby czuć się bezpiecznie na drodze, przeprowadź dokładny przegląd, który pozwoli Ci być pewnym, że z Twoją maszyną jest wszystko w porządku.

Nie szukaj usterek na siłę. Upewnij się jednak, że wszystkie newralgiczne punkty, które ulegają szybkiemu zużyciu są sprawne. Sprawdź również, jak wyglądają płyny. Zakładamy, że wymieniałeś je na zimę, jednak nie zaszkodzi sprawdzić, czy po kilku miesiącach nie wyciekły lub nie zamarzły.

Powyższe działania pozwolą Ci uniknąć przykrej niespodzianki na drodze. Chyba nie chcesz, żeby podczas pierwszej przejażdżki Twój skuter negatywnie Cię zaskoczył? Dlatego warto zawczasu sprawdzić maszynę i w razie potrzeby zamówić odpowiednie części, aby ta była w pełni gotowa na nadchodzący wiosenno – letni sezon.

Po drugie: jazda próbna

Cieszysz się, że wstępne oględziny nie pokazały żadnych usterek? Już szykujesz się do pierwszej wycieczki? Zwolnij tempo! Zanim się w nią wybierzesz, jazda próbna nie zaszkodzi. To podczas pierwszych wiosennych przejażdżek pojawiają się problemy, których nie było w poprzednim sezonie lub, o których zapomnieliśmy przez zimę. Odpal zatem silnik (możesz na jego prawidłową pracę poczekać kilka minut) i zrób kilka rundek wokół posesji. To powinno wystarczyć, aby sprawdzić, czy skuter pracuje tak jak należy.

Po skończonej jeździe próbnej, poczekaj, aż silnik ostygnie i umyj maszynę. Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że na czystych częściach szybciej zauważysz pęknięcia i inne usterki, które mogą mieć znaczący wpływ na eksploatację pojazdu podczas kolejnego sezonu.

Po trzecie: jeśli pojawiły się podczas jazdy próbnej – napraw usterki

Jazda próbna pokazała, że Twój skuter jednak nie pracuje tak jak powinien? Musisz się nad nim pochylić? Sprawdź zatem, jakie usterki się pojawiły i zamów odpowiednie części. Kiedy będziesz czekał na ich odbiór, nie siedź bezczynnie. Rozbierz w tym czasie skuter, aby utorować sobie drogę do podzespołu, który musisz wymienić. Być może po drodze napotkasz jeszcze inne problemy, które trzeba będzie rozwiązać. Dzięki temu dokonasz napraw usterek, o których nie wiedziałeś, a tym samym jeszcze bardziej zwiększysz bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Kiedy wszystko zostanie wymienione, jeszcze raz udaj się na jazdę próbną, aby sprawdzić, czy po naprawach wszystko działa tak, jak należy.

Jeśli nie masz zaufanego dostawcy części do skutera w zrealizowaniu założonego planu może pomóc Ci rooader.pl – doświadczony sprzedawca części zamiennych, który na rynku istnieje od prawie 30 lat.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,364 sek