Home / Artykuły / Leasingowanie samochodu elektrycznego

Leasingowanie samochodu elektrycznego

Podejście Polaków do samochodów elektrycznych nieustannie ewoluuje. Z roku na rok coraz więcej osób deklaruje, że rozważając zakup pojazdu, wybrałoby model hybrydowy lub elektryczny. Te informacje nie dziwią, biorąc pod uwagę zmiany w polityce klimatycznej państw oraz świadomości ekologicznej użytkowników aut. Co ważne, leasingobiorcy już teraz mają szansę na poszerzenie swojej floty o modele z silnikami napędzanymi energią elektryczną, a wynikające z tego korzyści oraz możliwość pozyskania dofinansowania sprawiają, że decydują się na to coraz częściej.

Rynek pojazdów elektrycznych w Polsce

Na przestrzeni kilku ostatnich lat mogliśmy zaobserwować dynamiczny rozwój sektorów związanych z produkcją pojazdów elektrycznych. Co ważne również na polskim rynku da się zauważyć wyraźny wpływ branży na przemysł – widać to np. po eksporcie z krajowych zakładów baterii do samochodów elektrycznych na rynki zagraniczne. Rosnąca produkcja modeli zasilanych alternatywnie sprawia, że coraz większe grono kierowców myśli o ich zakupie. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale także przedsiębiorców, którzy szukają nowoczesnych pojazdów mogących zasilić ich flotę firmową. Bardzo ważna jest przy tym rola, jaką właściciele biznesów pełnią w napędzaniu sprzedaży aut tego rodzaju. Wskazuje się, że odpowiadają oni nawet za 75% rejestracji samochodów elektrycznych w kraju. 

Poza kupnem nowych modeli rośnie również zapotrzebowanie na te używane sprowadzane spoza Polski. Przedsiębiorcy, tak jak w przypadku środków transportu z napędem spalinowym decydują się chętnie na możliwość skorzystania z usług finansowych świadczonych przez firmy leasingowe takie jak EFL. Tego typu samochody w leasingu dla firm stanowią bardzo dobrą alternatywę, zwłaszcza w przypadku działalności, których polityka uwzględnia poszanowanie środowiska. Dodatkowo zapowiedzi zmian prawnych związanych ze środkami transportu wykorzystującymi paliwa ze źródeł nieodnawialnych zachęca do szukania rozwiązań nowoczesnych i bardziej ekologicznych.

Dlaczego warto zainteresować się finansowaniem auta elektrycznego?

Wraz ze rozwojem rynku oraz wzrostem zainteresowania tego rodzaju środkami transportu, pojawia się coraz więcej czynników zachęcających do wprowadzenia zmian w podejściu do wyboru pojazdów przez właścicieli biznesów. Dotyczą one infrastruktury, jak również aspektów finansowych i przywilejów oferowanych użytkownikom aut elektrycznych. Przede wszystkim rośnie liczba publicznie dostępnych stacji ładowania i szybkiego ładowania zarówno w miastach, jak i poza nimi – w tym także przy autostradach. Jeżeli natomiast chodzi o infrastrukturę przeznaczoną dla firm, pojawia się coraz więcej biznesów oferujących sprzedaż i montaż stacji, a do tego przedsiębiorcy mają szansę starać się o dofinansowanie takiej inwestycji. 

Jeżeli więc zdecydują się także na leasing samochodowy modeli elektrycznych, ich właściwa eksploatacja będzie znacząco ułatwiona. Dodatkową zachętą jest fakt, że pojazdy tego rodzaju są zwolnione z opłat w strefach płatnego parkowania, a wiele miast pracuje nad wdrożeniem obszarów, po których będą poruszać się wyłącznie auta niskoemisyjne. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian w tym zakresie, można się spodziewać, że z roku na rok na naszych ulicach widocznych stanie się coraz więcej samochodów czy to z napędami elektrycznymi, czy wodorowymi, a wiele z nich będzie elementami flot firmowych.

Warunki leasingowania pojazdów elektrycznych

Chcąc sfinansować pojazd elektryczny za pomocą leasingu, tak jak w każdym innym przypadku należy wybrać renomowaną firmę. Dzięki temu otrzyma się niezbędne wsparcie na każdym etapie procesu. Co ważne, jeżeli interesuje nas inny sposób uzyskania dostępu do nowoczesnych pojazdów, leasingodawcy tacy jak EFL pozwolą wybrać również m.in. samochody na wynajem długoterminowy lub finansowanie w formie pożyczki leasingowej. Doświadczeni przedstawiciele będą także w stanie doradzić w kwestii dostępnych możliwości dofinansowania. Pozwoli to na oszczędność czasu oraz środków finansowych, co jest szczególnie istotne dla firm z sektora MŚP.

Same formalności dotyczące leasingu pojazdów elektrycznych nie różnią się natomiast od tych w przypadku pojazdów napędzanych tradycyjnie. Wystarczy wybrać interesujący nas model i wraz z przedstawicielem firmy leasingowej dostosować szczegóły umowy: jej długość, wysokość czynszu inicjalnego, kwoty wykupu. Jeżeli decydujemy się na finansowanie konkretnego modelu za pośrednictwem EFL do wyboru mamy bazę online zarówno nowych, jak i używanych pojazdów z kraju oraz innych państw Unii Europejskiej. Daje to duże szanse na znalezienie interesującego samochodu elektrycznego bez względu na budżet firmy i jej potrzeby.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,226 sek