Home / Artykuły / Rok rocznie rośnie ilość pożyczanych samochodów

Rok rocznie rośnie ilość pożyczanych samochodów

Wynajem w branży motoryzacji pojawił się już ładnych parę lat temu, jednak dziś zyskuje on na popularności jeszcze bardziej. Trend na najem samochodów rozpoczął leasing, czyli rozwiązanie kierowane do przedsiębiorców. W międzyczasie funkcjonował oczywiście wynajem samochodów okazjonalnych, np. retro sut na ślub, czy limuzyn na wieczory panieńskie. Klienci indywidualni zapragnęli jednak również na co dzień jeździć luksusowymi samochodami. W ten sposób powstały firmy oferujące najem samochodów długoterminowo w ramach stałej miesięcznej raty. Dlaczego pożyczanie samochodów stało się tak popularne?

Gospodarka dostępu w motoryzacji

W branży motoryzacji również możemy zaobserwować trend na gospodarkę dostępu. Co to oznacza? Że obecnie mamy większy popyt na korzystanie zamiast posiadania oraz udostępnianie zamiast sprzedaży. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Osoba wypożyczająca oszczędza, bo wynajmuje zamiast kupować. Natomiast osoba udostępniająca może regularnie zarabiać na swoim przedmiocie wypożyczając go różnym osobom.

Wypożyczanie i wynajem samochodów

Wynajem samochodów osobowych to rozwiązanie przyszłości, szczególnie dla Klientów indywidualnych. Jeśli nie stać Cię na zakup luksusowego samochodu lub nie chcesz decydować się na wieloletnie zobowiązanie w postaci kredytu, a marzysz o tym, by zaznać przyjemności jazdy autem premium, to wynajem jest idealną opcją dla Ciebie. Wypożyczanie samochodów to także świetna opcja dla turystów. Najem samochodów osobowych jest popularny w takich punktach jak lotniska czy dworce. Korzystanie z wynajmowanego pojazdu to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż np. komunikacja miejska.

Serwis z ogłoszeniami najmu

Gdzie szukać nowych i używanych samochodów do wynajęcia? Na stronach firm wynajmujących, a także na serwisach z ogłoszeniami, np. w NAMOMENT.PL. Jeśli poszukujesz samochodu do wynajęcia na jakąś uroczystość, to możesz przejrzeć ogłoszenia lokalne w Twojej okolicy. Jeżeli poszukujesz samochodu na dłuższy okres, to również znajdziesz propozycje dla siebie. Serwisy z ogłoszeniami zrzeszają różne firmy wynajmujące w jednym miejscu.

Jeśli z kolei jesteś właścicielem firmy wynajmującej, to możesz zwiększyć szanse na wynajem swoich produktów zakładając konto i dodając ogłoszenia dzierżawa dla motoryzacji. Dołącz do fanów wynajmu samochodów i poznaj zalety tego sposobu użytkowania samochodu!

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,337 sek