Home / Artykuły / Skuter elektryczny – jak zadbać o swój jednoślad po zimie?

Skuter elektryczny – jak zadbać o swój jednoślad po zimie?

Jazda motocyklem czy skuterem to jedenz najprostszych sposobów na sprawne poruszanie się po mieście. Przed rozpoczęciem pełni sezonu i wyprowadzeniem jednośladu z garażymu warto mu jednak zrobić dokładny przegląd. Dzięki temu nie utkniemy w korku przez zapchane filtry ani nie będziemy zmuszeni na piechotę odprowadzać do domu maszynę, która ma zbyt zużyty akumulator. Sprawdź, jak we Wrocławiu przygotować się na wyjazd na miasto.

Podstawowy przegląd pojazdów – jak najczęściej psują się skutery elektryczne czy motocykle?

Niskie koszty eksploatacji i ogromna niezależność sprawiają, że skutery elektryczne stają się coraz częstszym widokiem na ulicach miast. Tak jak każdy pojazd, wymagają po zimie przygotowania do jazdy. Jeśli skuter był przechowywany przez dłuższy czas bez użytkowania, może być konieczne podłączenie baterii do ładowarki przez kilka godzin lub nawet przez noc, aby naładować ją do pełna. Ważne jest także sprawdzenie stanu opon, w tym ciśnienia powietrza oraz ewentualnych uszkodzeń czy zużycia bieżnika. Sprawdź też stopień napompowania opon, czy po długim garażowaniu dalej jest zgodny z zaleceniami producenta.

Bezpiecznie włącz się do ruchu

Zanim wyjedziesz w trasę, upewnij się, że hamulce działają sprawnie. Sprawdź klocki hamulcowe oraz tarcze, a także płyn hamulcowy. Konieczność wymiany klocków lub płynu hamulcowego może się pojawić w przypadku ich zużycia lub obecności powietrza w układzie. Jeśli nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz, pozostaw serwis w rękach specjalistów we Wrocławiu – w salonie części i całych jednośladów Visatex. Na miejscu zdobędziesz niezbędne do naprawy części do każdego typu motocykla, crossa, skutera czy quada dostępnego na rynku. A może marzysz o nowym sprzęcie? Tutaj przetestujesz i zobaczysz na żywo dziesiątki pojazdów, a oferta stale rośnie.

 Przygotuj się na wycieczki po mieście

Przeprowadzenie każdej z wymienionych wyżej czynności pozwoli Ci na bezpieczne i komfortowe korzystanie ze skutera elektrycznego po zimowym okresie postoju. Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek poważne problemy lub uszkodzenia, skonsultuj się z profesjonalnym mechanikiem, który naprawia elektryczne skutery na miejscu. Potrzebną pomoc, akcesoria i porady oferuje jeden z największych dealerów, który sprzedaje motocykle, quady, crossy i skutery Wrocław. Swój zasięg na elektrycznym skuterze zwiększysz dzięki regularnej kontroli baterii, elektroniki i zapłonu. Z każdą usterką możesz ruszać prosto do Visatex, gdzie znajdziesz nowe części na każdy model.

Źródło: artykuł sponsorowany
Źródło: pixabay.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,908 sek