Home / Inne / Anthony West w brazylijskich mistrzostwach superbike mimo zakazu startów za doping

Anthony West w brazylijskich mistrzostwach superbike mimo zakazu startów za doping

Anthony West, który do połowy ubiegłego sezonu ścigał się w World Supersport, już w ten weekend wraca na tor wyścigowy i będzie się ścigał w mistrzostwach Brazylii superbike. I to mimo tego, że został ukarany zawieszeniem po tym, jak w ubiegłym roku przyłapano go na dopingu.

Jak to możliwe? Mistrzostwa Brazylii nie podlegają federacji FIM, a więc wydane kary zawieszenia przez tę organizację nie mają mocy prawnej. Choć próbka B potwierdziła stosowanie dopingu przez zawodnika, ten nie przyznał się do tego. Nie jest to pierwsza wpadka tego zawodnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem podekscytowany powrotem na motocykl superbike.” – napisał sam zawodnik. „Po tym, jak FIM próbuje zatrzymać moją karierę, ja skorzystałem z szansy jazdy motocyklem Kawasaki ZX-10R w Brazilian Superbike.”

„Byłem tam miesiąc temu, spotkałem się z zespołami i jeździłem motocyklem na Interlagos podczas testów przedsezonowych. Po tych jazdach byłem zdeterminowany bardziej niż kiedykolwiek, by znów ścigać się w 2019 roku. Dziękuję wszystkim w zespole JC Racing i Kawasaki Brasil, że to może dojść do skutku.” – dodał.

Źródło: speedcafe.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,325 sek