Home / Inne / Bracia Pawelec bezkonkurencyjni w mistrzostwach Europy w Czechach

Bracia Pawelec bezkonkurencyjni w mistrzostwach Europy w Czechach

Bracia Milan i Oleg Pawelec całkowicie zdominowali oba wyścigi trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Alpe Adria w czeskim Brnie. O podium otarł się także trzeci z zawodników zespołu BMW Sikora M Motorsport, Ireneusz Sikora.

16-letni Milan był bezkonkurencyjny w obu wyścigach klasy Superstock 1000, sięgając po dwa kolejne zwycięstwa i umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem w jego kategorii wyniosła odpowiednio sześć sekund w sobotę i kolosalne 26 w niedzielę.

18–letni Oleg w Brnie zadebiutował w mistrzostwach Europy klasy Superbike. Zrobił to w najlepszym możliwym stylu, w połączonej stawce 34 zawodników finiszując tuż za Milanem i dwukrotnie, z czterosekundową przewagą, wygrywając w swojej kategorii. Dokonał tego, choć podobnie jak młodszy brat, w barwach BMW Sikora M Motorsport dosiada motocykla BMW S 1000 RR w specyfikacji Superstock 1000.

Ekscytujący weekend ma za sobą także lider ekipy BMW Sikora M Motorsport, czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora, który w sobotnim wyścigu, po zaciętej walce, rozminął się z podium o zaledwie siedem tysięcznych sekundy, a dzień później wywalczył wysokie, piąte miejsce.

Weekend w Brnie był wyjątkowo ważny dla zespołu BMW Sikora M Motorsport również poza torem. Podczas czeskiej rundy bielska ekipa podpisała umowę z centralą włoskiej marki Pirelli, która będzie zaopatrywać zespół w swoje najnowsze ogumienie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już za tydzień motocykliści BMW Sikora M Motorsport wystartują w trzeciej rundzie mistrzostw Polski. Milan zadebiutuje tam w klasie Superbike na swoim motocyklu Superstock 1000, podczas gdy Oleg prowadzi w tabeli Superstock 1000 z kompletem czterech zwycięstw wywalczonych na torze w Poznaniu. O kolejne podia w Superbike’ach powalczy także Ireneusz Sikora.

„To był niesamowity weekend – mówi Milan Pawelec. – Brno to rewelacyjny tor, ale panowały na nim bardzo trudne warunki, a wyścigi nie były łatwe. Zespół BMW Sikora M Motorsport wykonał jednak świetną pracę, moje BMW S 1000 RR pracowało perfekcyjnie, a opony, które otrzymaliśmy od Pirelli, zapewniły nam świetną przyczepność mimo bardzo wysokich temperatur”.

„Wspaniale było zadebiutować w mistrzostwach Europy sięgając po podwójne zwycięstwo w klasie Superbike – dodaje Oleg Pawelec. – Dziękuję zespołowi BMW Sikora M Motorsport za tę szansę. Walka na torze w Brnie była bardzo zacięta, szczególnie w niedzielnym wyścigu, ale byliśmy w stanie najpierw kontrolować sytuację, a później tempo i zarządzać przyczepnością do samej mety”.

„Po pierwsze chciałbym bardzo pogratulować Milanowi i Olegowi, którzy nie tylko wygrali w Brnie wszystko, co było do wygrania, ale także pokazali tempo rodem z mistrzostw świata, choć przecież dosiadają motocykli BMW w całkowicie seryjnej specyfikacji – dodaje szef zespołu, Ireneusz Sikora. – Na medal spisali się nie tylko nasi zawodnicy, ale również cała ekipa. Z kolei Pirelli nie tylko pomogło nam idealnie dobrać opony na bardzo trudne warunki, ale również zaoferowało nam rewelacyjne, fabryczne wsparcie na resztę sezonu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,870 sek