Home / Inne / FIM CEV: Tytuł w Moto3 dla Dennisa Foggii z akademii Rossiego

FIM CEV: Tytuł w Moto3 dla Dennisa Foggii z akademii Rossiego

Dennis Foggia z “młodzieżowego” zespołu VR46 Riders Academy w przyszłym roku będzie już startować w mistrzostwach świata Moto3, jako urzędujący Mistrz Świata Juniorów – tytuł zdobył w ten weekend na torze Motorland Aragon, w przedostatniej w tym roku rundzie mistrzostw FIM CEV w klasie Moto3, mimo że zabrakło go na najwyższym stopniu podium. Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Jaume Masia (Cuna de Campeones).

Kliknij, aby pominąć reklamy

W mistrzostwach Europy Moto2 zwycięstwa odnieśli natomiast świetnie znany już z mistrzostw świata Ricky Cardus, oraz także doświadczony w grand prix Eric Granado. W serii European Talent Cup swoje pierwsze zwycięstwa odnieśli Alejandro Diez (Team Honda Impala) oraz Maikon Kawakami (Playstation Laglisse Academy).

Foggia zajął drugą pozycję, ale Włoch aby ją zdobyć, musiał bronić się podczas walki z grupą złożoną z takich zawodników jak Aleix Viu (42Motorsport), Kazuki Masaki (Asia Talent Team), Aaron Polanco (Leopard Junior Team) oraz Celestino Vietti (Junior Team VR46 Riders Academy). Wyścigi jak zwykle można było oglądać na żywo w internecie – poniżej zapis z weekendu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: fimcevrepsol.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ale końcówka drugiego wyścigu Moto2 i walka Granado z Cardusem to po prostu miodzio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,461 sek