Home / Inne / II runda Pucharu Polski Pit Bike SM w wykonaniu Roszak Racing

II runda Pucharu Polski Pit Bike SM w wykonaniu Roszak Racing

Na II rundzie Pucharu Polski Pit Bike SM w Toruniu stawili się wszyscy zawodnicy Roszak Racing. Dzień przed zawodami odbył się trening oficjalny, który upłynął na szukaniu optymalnych ustawień naszych motocykli w żarze lejącym się z nieba. Podczas tych zawodów mieliśmy okazję gościć Wiktora Ostrowskiego na co dzień jeżdżącego w barwach Wójcik Racing Team.

Dzień zawodów przywitał nas słoneczną pogodą. Trening wolny przebiegł bez zastrzeżeń i wszystko działało jak w zegarku, a z każdą minutą rosła nie tylko temperatura w Teamie, ale także na termometrze. Po treningu kwalifikacyjnym nasi zawodnicy z klas Stock 125,150 i Super Pit zakwalifikowało się do najszybszej grupy Elite, a nasza Lejdis Dominika Orlik została zakwalifikowana do klasy Pro startując w niej z Pole Position. Kacper Baron ze Stock 90 jechał w swojej klasie.

Pierwszy wyścig zakończył się:
Super Pit – Michał Budziaszek #36 2 miejsce, Mariusz Juszczak #951 5 miejsce , Wiktor Ostrowski #50 z powodu wywrotki wyścigu nie ukończył
Stock 150 – Sebastian Stach #26 2 miejsce
Stock 125 – Wiktor Majchrowski #150 2 miejsce
Pit Ladies – Dominika Orlik #333 1 miejsce
Stock 90 – Kacper Baron #303 13 miejsce

W drugim wyścigu sytuacja nieco się zmieniła, choć Dominika Orlik, Sebastian Stach, Wiktor Majchrowski i Kacper Baron obronili swoje pozycje z 1 wyścigu.
II Rundę Pucharu Polski Pit Bike SM w Toruniu nasi zawodnicy skończyli na pozycjach i podsumowali je następująco:
Superpit:
3 miejsce Michał “Budziach” Budziaszek #36
5 miejsce Marino Mariusz Juszczak #95 „Dla mnie niestety weekend do zapomnienia. W pierwszym wyścigu wywrotka najpierw moja potem zawodnika jadącego tuż przede mną i pogrzebanie szans na podium. W drugim wyścigu kompletny brak tempa. Gratuluję reszcie zespołu a samemu mocno trenuje do następnej rundy w Radomiu !”
8 miejsce naszego gościa specjalnego Wiktor OSTRY Ostrowski

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stock 150:
2 miejsce Sebastian Stach #21 „Mega weekend!! Bardzo mnie cieszy wysoka forma każdego z zawodników Roszak Racing. Chciałbym podziękować wszystkim osobom wspierających Nas w tegorocznym sezonie”

Stock 125
2 miejsce Wiktor Majchrowski #150 „Runda ta była dla mnie ważnym sprawdzianem, który zdałem jadąc spokojnie bez nadmiernego ryzyka i szarżowania -Awix to tor na którym miałem najwięcej wywrotek w poprzednim sezonie”

PitLadies
1 miejsce Dominika 333 Orlik „Mając taki Dream team jak Roszak Racing, taką wspaniałą rodzinę i jeżdżąc na YCF 150… nie było innej opcji niż wygrać te zawody… ale ze apetyt rośnie w miarę jedzenia… a w tym wypadku JEŻDŻENIA! To postanowiłam zawalczyć również z Panami i wywalczyłam Pole Position w mieszanym wyścigu PRO. Jestem bardzo zadowolona z tego co udało mi się osiągnąć… ale i dodam, że ja dopiero wchodzę na wysokie obroty!”

Stock 90
13 miejsce Kacper Baron Kapilo „To były dla mnie drugie wielkie ściganie w moim życiu. Razem z moim zespołem stawiliśmy się w Toruniu w piątek na treningach. W sobotę w kwalifikacjach nie poszło mi za dobrze , ale posłuchałem kilku rad od mojego DreamTeam i udało mi się wyprzedzić 4 osoby już po starcie. Do zawodów w Radomiu jeszcze chwila, więc mam nadzieję, że tam pójdzie mi jeszcze lepiej !”

Rundę możemy uznać za udaną, wracamy z pucharami w klasach Stock 125, Stock 150, Pit Ladies i Super Pit. Bogatsi o nowe doświadczenia szykujemy się do III rundy w Radomiu.
Nie bez powodu nasze motto to: Home of Champions
Stawiamy na rozwój, progres i… świetną zabawę!

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,524 sek