Home / Inne / III runda Pucharu Polski Pit Bike w strugach deszczu

III runda Pucharu Polski Pit Bike w strugach deszczu

Mimo mało optymistycznych prognoz pogody, blisko setka zawodników minimotocykli Pit Bike stawiła się do rywalizacji podczas przedostatniej rundy tegorocznego cyklu.

I to była dobra decyzja, bo mimo bardzo zmiennej aury, wszyscy bawili się znakomicie, a wyniki niejednokrotnie okazywały się zaskakujące. – Nie każdy zawodnik potrafi odnaleźć się na mokrym torze. To wprowadza do rywalizacji nutkę ekscytacji, bo często po takich zawodach tabela punktów ulega zmianie – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Jednocześnie wszyscy mają świadomość, że w takich warunkach też trzeba trenować i dobry zawodnik musi sprawdzić się na mokrej nawierzchni. Na koniec wszyscy wyjeżdżali zadowoleni i z satysfakcją, że udało się ukończyć wyścig. Wielkie brawa, a nam pozostało czekać na finał, który odbędzie się jesienią. 8 października zawodnicy wrócą na bydgoskim Kartodrom, na IV i ostatnią rundę.

Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM został zaplanowany w tym roku na cztery rundy. Standardowo, zgodnie z regulaminem zawodnicy mogą odliczyć jedną, najmniej punktowaną rudę, zaś finałowa mnożona jest razy 1.2 punkta.

Podczas przedostatniego spotkania w ramach pucharu zawodnicy mieli ciężkie zadania, po upalnej II rundzie na Wallrav Race Center, Bydgoszcz przywitała ich deszczową aurą, która zmieniała się błyskawicznie. Ważny był dobór opon i technika jazdy na mokrej nawierzchni

Kliknij, aby pominąć reklamy
.

-Z wielką przyjemnością obserwujemy tegoroczne zmagania zawodników ścigających się na asfalcie – mówi Krzysztof Rzadkowski z sieci Dobre Sklepy Motocyklowe. -Sami bardzo lubimy trenować na minimotocyklach pit bike i wiem ile wysiłku młodzi zawodnicy muszą włożyć, by uzyskać rezultaty w tak mocnej stawce. To godziny treningów, często wiele upadków, po których podnoszą się i jadą dalej realizować swoje cele. Kiedy patrzę na determinację tych młodych wojowników, kiedy zaciekle walczą w strugach deszczu czy na przesychającym torze – a to co do doboru opon jest jeszcze trudniejsze – jestem pełen podziwu. Brawo! Widzę tu materiał na przyszłych mistrzów!

Zanim zawodnicy spotkają się na decydującej o tytułach rundzie, czeka ich jeszcze jedno wydarzenie. To Mistrzostwa Polski Pit Bike SM, które zaplanowane zostały na 3-4 września 2022 na podwarszawskim torze Słomczyn. Tam w ciągu dwóch dni rywalizacji i w trzech wyścigach każdej klasy wyłonieni zostaną mistrzowie Polski. Już dziś zapraszamy, a wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na stornie organizatora www.zawodypitbike.pl

Zwycięzcy III rundy Dobre SKlepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM
16 lipca 2022, Kartodrom Bydgoszcz

Stock 90
1. Olaf KOZŁOWSKI
2. Hubert MALEC
3. Leon POLAK

Stock 125
1. Antoni KUPTEL
2. Bartosz BAMBECKI
3. Bartosz DEREK

Pit Ladies
1. Magdalena PABIJAN
2. Latika OPALIŃSKA
3. Antonina ROGALSKA

Stock 150 Junior
1. Igor TESKE
2. Aleksander GRALEWICZ
3. Michał BURZYŃSKI

Stock 150
1. Krzysztof CICHOMSKI
2. Karol RYCĄBEL
3. Oscar KUBICKI

Lite 150
1. Piotr ZAMIATAŁA
2. Szymon KADZISZEWSKI
3. Jakub WOŹNIAK

Super Pit
1. Kacper RANISZEWSKI
2. Adrian SOJA
3. Mateusz HULEWICZ

Masters
1.Rafał WALASIEWICZ
2.Cezary CZAPLUK
3.Daniel TERKA

MiniGP
1. William FORSTNER
2. Oscar KUBICKI
3. Jakub STANKIEWICZ

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1. Olsztyn Racing
2. 3MM Racing Academy
2. IRON OK2RACE

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,252 sek