Home / Inne / Jakub Kornfeil zastąpi Bradley’a Smitha w MotoE

Jakub Kornfeil zastąpi Bradley’a Smitha w MotoE

Po tym, jak Bradley Smith musi zastępować Andreę Iannone w MotoGP w trakcie jego zawieszenia, zespół WithU Motorsport musiał znaleźć innego zawodnika, który będzie rywalizował w jego barwach w MotoE. Wybrano 27-letniego Jakuba Kornfeila, który ma na koncie 182 wyścigi grand prix w niższych klasach, pięciokrotnie stawał na podium i raz wywalczył pole position.

Kornfeil ponownie będzie startował w zespole, współpracując z Johanem Stigefeltem oraz Razlanem Razalim. Wcześniej jeździł “dla nich” w barwach ekipy SIC Racing Team. Jak wszyscy zawodnicy stawki MotoE, Kornfeil będzie dosiadał maszyny Energica Ego Corsa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po raz pierwszy Kornfeil wystartuje w pierwszej rundzie w Jerez, podczas weekendu o GP Hiszpanii. W sezonie 2020 ma odbyć się siedem wyścigów MotoE podczas pięciu weekendów: GP Hiszpani, GP Andaluzji (obie rundy w Jerez), GP San Marino, GP Emilia Romagna (oba w Misano) oraz GP Francji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,413 sek