Home / Inne / LRP Poland kończy udany sezon 2018

LRP Poland kończy udany sezon 2018

2018 03 Alpe Adria Pannonia Ring
29.06.2018 – 01.07.2018
PSP/ Szymon Kos
www.photoPSP.com
@photoPSP

Motocykliści ekipy LRP Poland oficjalnie kończą bardzo udany sezon 2018, podczas którego nie tylko wywalczyli wicemistrzostwo Polski i europejskiej serii Alpe Adria, ale także ponownie imponowali w mistrzostwach świata FIM EWC.

W sezonie 2018 barwy LRP Poland w mistrzostwach Polski i europejskich mistrzostwach Alpe Adria reprezentowali Arnaud Friedrich, Jarosław Szczęsny i Grzegorz Hanuszewicz w klasie Superstock 1000 oraz jeżdżący menedżer Bartłomiej Lewandowski w klasie Superbike.

Debiutujący w mistrzostwach Polski, zaledwie 18-letni Friedrich aż dziesięć z dwunastu wyścigów za sterami ponad 200-konnego BMW S1000RR kończył na podium, z czego dwa ostatnie na jego najwyższym stopniu, pewnie sięgając po tytuł wicemistrza Polski. Piąte miejsce w klasie Superbike, z dwoma podiami na koncie, wywalczył Bartłomiej Lewandowski, podczas gdy piąty w klasie Superstock 1000 był Jarosław Szczęsny.

Zawodnicy wspieranego przez BMW i Pirelli zespołu LRP Poland z sukcesami startowali również w europejskich mistrzostwach Alpe Adria, w których Friedrich także wywalczył wicemistrzostwo, sięgając po dziewięć podiów, w tym dwa zwycięstwa, na dwanaście startów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Perłą w koronie dla ekipy LRP Poland były jednak starty w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, w której do Friedricha i Lewandowskiego dołączali na zmianę Słowak Jaro Cerny, wielokrotny mistrz Polski Daniel Bukowski oraz Lucy Gloeckner, najszybsza kobieta-motocyklistka na świecie. Swój trzeci sezon w MŚ FIM EWC polski zespół rozpoczął od pokonania ponad trzech tysięcy kilometrów i ukończenia morderczego, 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, najsłynniejszych na świecie zmagań długodystansowych.

Kilka tygodni później motocykliści LRP Poland wywalczyli punkty, kończąc na jedenastym miejscu w swojej klasie wymagający, ośmiogodzinny wyścig na niemieckim torze Oschersleben, a następnie niemal do samej mety walczyli o punkty w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na torze Paul Ricard na Lazurowym Wybrzeżu, bijąc pod drodze polski rekord prędkości na motocyklu i ustanawiając wynik 333 km/h.

„To był dla nas kolejny bardzo udany sezon – podsumował szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. – Sięgając po wicemistrzostwo Polski i Alpe Adria już w swoim debiucie w klasie Superstock 1000 Arnaud potwierdził, że jest wielką wschodzącą gwiazdą wyścigów motocyklowych. Razem z całą ekipą radził sobie też świetnie w mistrzostwach świata FIM EWC, w których znów zebraliśmy masę cennych doświadczeń, potwierdzając jednocześnie konkurencyjność motocykli BMW i opon Pirelli. Dziękuję całej ekipie za ciężką pracę, naszym partnerom za wiarę w nas i kibicom za ogromne wsparcie. Sezon 2018 zakończymy w sobotę podczas tradycyjnej Gali Polskiego Związku Motorowego, ale jesteśmy już gotowi do walki w sezonie 2019 i wkrótce potwierdzimy nasze plany i składy.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,489 sek