Home / Inne / Mistrzowie Polski Pit Bike 2022 wyłonieni!

Mistrzowie Polski Pit Bike 2022 wyłonieni!

Poznaliśmy najlepszych zawodników rywalizujących na torach asfaltowych. 106 uczestników Dobre Sklepy Motocyklowe Mistrzostw Polski Pit Bike SM ścigało się na Autodromie Słomczyn. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał tam aż dziesięć razy. Dla dziewięciu klas i mistrza zespołowego.

Wyśmienita frekwencja, wspaniała pogoda, a to wszystko podczas dwudniowych mistrzostw dyscypliny pit bike. Poza rywalizacją w standardowej stawce mogliśmy podziwiać MRF Runner Race Of Champions. Na nieco mniejszych pit bike, o pojemności 80cc ścigały się gwiazdy areny wyścigowej.

-Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Dobre Sklepy Motocyklowe Mistrzostw Polski Pit Bike SM – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Mistrzostwa to święto naszego sportu. Dla zawodników tytuły mistrzowskie to kwintesencja ciężkiej pracy, sprawdzian umiejętności, a także dojrzałości sportowej. Bardzo dziękuję za tak imponującą frekwencję, która z roku na rok zwiększa się w bardzo dużym tempie. Bardzo doceniamy starania rodziców i trenerów. Wielkim zaszczytem było dla nas również to, że podwarszawski tor odwiedziła naprawdę duża ilość kibiców. Dziękujemy za emocje i świetną rywalizację na torze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy Pit Bike ścigali się w dziewięciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies, MiniGP, Super Pit, Lite 150, Masters. Dodatkowo przyznany został tytuł drużynowego mistrza dla zespołów sponsorskich. – O punkty do klasyfikacji zespołowej walczyło dziesięciu naszych zawodników – mówi Bartosz Gralewicz, manager teamu Olsztyn Racing, który został zespołowym mistrzem Polski. – Nagroda cieszy bardzo, dlatego że podkreśla pracę całego teamu. Jesteśmy jedną drużyną niezależnie od indywidualnych rezultatów i to jest piękne.

Rywalizacja na torze była na naprawdę wysokim poziomie, a zawodnicy musieli zmierzyć się w wyczerpującej formule aż trzech wyścigów na przestrzeni dwóch dni. Dodatkowym wydarzeniem był Race of Champions, w którym mogliśmy zobaczyć gwiazdy z różnych dyscyplin. –Bardzo dziękuję za zaproszenie na to wydarzenie – mówi Patryk Kosiniak, były zawodnik wyścigów motocyklowych. – Nie dość, że mogliśmy znów zasiąść na motocyklach, spotkać się w tak wyśmienitym gronie to także możemy zobaczyć te młode talenty. Zawodnicy pit bike naprawdę imponują poziomem technicznym, a także swoim tempem. Świetna inicjatywa! Podobnie uważa dwunastokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, Paweł Szkopek. – To wspaniałe wydarzenie, które łączy na torze pokolenia. Mimo, że dostaliśmy do dyspozycji małe pit bike i mieliśmy mało czasu na treningi, mam nadzieję że dostarczyliśmy widzom sporą dawkę pozytywnych emocji. Cieszę się, ze spotkania w tak świetnym gronie i gratuluję wszystkim zawodnikom.

Kliknij, aby pominąć reklamy

– Race of Champions zostało zorganizowane z okazji 10 urodzin marki MRF – dodaje Maciej Merchel. – To, że mistrzowie jechali na 80-tkach, czyli popularnych modelach dla dzieci między 7 a 10 rokiem życia, co sprawiło że było to niezłe widowisko, a uczestnicy byli oklaskiwani po zjeździe z toru niezależnie od rezultatu. MRF Runner 80, na którym wygrał Milan Pawelec wraz z autografami wszystkich uczestników wyjątkowego wyścigu trafi na aukcję WOŚP.

W tym sezonie przed zawodnikami jeszcze finał Pucharu Polski Pit Bike SM, który odbędzie się 8 października na bydgoskim Kartodromie. Przypominamy, że zawodnicy obu cykli ścigają się na pit bike YCF, MRF, Kayo i RXF.

Dobre Sklepy Motocyklowe Mistrzostwa Polski Pit Bike SM 2022
3-4 września 2022, Autodrom Słomczyn

Stock 90
1. Olaf KOZŁOWSKI
2. Hubert MALEC
3.Leon POLAK

Pit Ladies
1.Magdalena PABIJAN
2.Antonina ROGALSKA
3.Aleksandra KOTOWSKA

Stock 125
1. Antoni KUPTEL
2.Bartosz BAMBECKI
3.Hubert GRABOWSKI

Stock 150 Junior
1. Milan PAWELEC
2.Mateusz MOLIK
3.Michał BURZYŃSKI

Lite 150
1.Patrycjusz WIDUCH
2.Jakub WOŹNIAK
3.Krzysztof DZIKOWSKI

Stock 150
1.Patryk STANKIEWICZ
2.Bartosz KRYGIER
3.Krzysztof CICHOMSKI

Super Pit
1.Mateusz HULEWICZ
2.Jurand KUŚMIERCZYK
3.Miłosz KURKUL

MiniGP
1.William FORSTNER
2.Filip WALKIEWICZ
3.Mateusz KIJOWSKI

Masters
1.Rafał WALASIEWICZ
2.Daniel TERKA
3.Cezary CZAPLUK

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1.Olsztyn Racing
2.Sil Academy
3.3MM Racing Academy

Race of Champions
1. Milan PAWELEC
2. Maksymilian PAWEŁCZAK
3. Jurand KUŚMIERCZYK

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,122 sek