Home / Inne / Motocyklowi mistrzowie łączą siły

Motocyklowi mistrzowie łączą siły

Dwunastokrotny mistrz Polski i aktualny mistrz najbardziej prestiżowej klasy Superbike, Paweł Szkopek, w sezonie 2020 bierze pod swoje skrzydła młodego mistrza kategorii Supersport 300, Mateusza Hulewicza.

Motocykliści Szkopek Teamu wystartują nie tylko w mistrzostwach Polski, ale także w europejskim cyklu Alpe Adria. Ich cele są jasne; najpierw kolejne zwycięstwa i tytuły. Później rywalizacja w mistrzostwach świata.

Szkopek w wyścigach motocyklowych osiągnął już niemal wszystko. Od lat dominuje w kraju i ściga się w europejskiej czołówce. Jest także uznanym zawodnikiem długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC, w których we wrześniu wywalczył świetne, czwarte miejsce w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or. To najlepszy rezultat Polaka w historii zmagań endurance. Mistrz z podpłockiego Dobrzykowa jest również jedynym Polakiem, który startował na pełen etat w prestiżowych mistrzostwach świata World Superbike i World Superpsort, a także wywalczył punkty w obu tych seriach.

18-letni Mateusz Hulewicz w mistrzostwach Polski zadebiutował rok temu, już w swoim pierwszym sezonie sięgając po tytuł w nowo powstałej klasie Supersport 300, jednocześnie po raz drugi zdobywając Puchar Polski Pit Bike SM. Tym razem w klasie Stock 150. W tym roku grudziądzanin chce nie tylko obronić tytuł w kraju, ale także walczyć w europejskiej czołówce Alpe Adria.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Motocykliści Szkopek Teamu wystartują w pełnym cyklu mistrzostw Polski, który w tym roku będzie połączony z Alpe Adria. Zawodników czeka pięć rund w pięciu różnych państwach, w tym jedna w Polsce. Poza torem Poznań motocykliści odwiedzą także Slovakiaring na Słowacji, gdzie sezon rozpocznie się pod koniec kwietnia, węgierski Pannonia Ring, chorwacki Grobnik i włoską Cremonę. Przed polskimi kibicami Szkopek i Hulewicz wystartują w dniach 23-24 maja.

„W tym roku reaktywuję Szkopek Team, w barwach którego odnosiłem największe sukcesy, z mistrzostwem Europy włącznie – mówi Paweł Szkopek. – Po kolejne tytuły chcę sięgać we własnych barwach, ale jednocześnie chcę pomóc w rozwoju wyścigów motocyklowych w Polsce i dać młodym talentom szansę nauki od najlepszych. Wybrałem Mateusza, ponieważ zaimponował mi wywalczeniem mistrzostwa Polski w swoim debiucie w klasie Supersport 300, a także dojrzałością i profesjonalnym podejściem. Obaj będziemy w tym roku bronić tytułów i walczyć o kolejne. Chcemy też wyśrubować należące do nas rekordy toru Poznań w klasach Superbike i Supersport 300. Przede wszystkim chcę jednak doprowadzić Mateusza do mistrzostw świata i wierzę, że moje doświadczenie bardzo w tym pomoże.”

„Bardzo się cieszę, że będę mógł w tym roku uczyć się od tak doświadczonego zawodnika jak Paweł – dodaje Mateusz Hulewicz. – Nasza współpraca będzie na pewno bardzo owocna. Wiem, że Paweł jest świetnym, ale także wymagającym nauczycielem, dlatego dam z siebie wszystko. Chcę w tym roku nie tylko walczyć o kolejny tytuł mistrza Polski, ale także rywalizować w czołówce serii Alpe Adria, w której rok temu dwukrotnie stanąłem już na podium.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Szkopek niech podkręci tą swoją R1 i postara się o jakąś ostatnią w jego karierze Dziką kartę w WSBK jeśli jeszcze ma motywację,a widać że ma

  2. Po nagłówku myślałem że chodzi o tych mistrzów z motogp
    :)

  3. Hehe z tą europejską czołówka też trochę przesadzone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,339 sek