Home / Inne / Oleg Pawelec znów niepokonany w WMMP

Oleg Pawelec znów niepokonany w WMMP

18-letni Oleg Pawelec zdominował kolejną, trzecią już rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 i po podwójnym zwycięstwie na słowackim Slovakiaringu powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Po wygraniu czterech pierwszych wyścigów sezonu w Poznaniu, tym razem młody motocyklista z Nowego Tomyśla musiał stanąć do walki na zupełnie nowym dla siebie torze.

Choć zapoznanie ze słowackim Slovakiaringiem utrudniły opady deszczu podczas piątkowych treningów, podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport wygrał oba wyścigi klasy Superstock 1000 i z kompletem sześciu zwycięstw prowadzi w tabeli. Do końca tegorocznej rywalizacji pozostały już tylko cztery wyścigi.

Na Słowacji dwukrotnie o zwycięstwo w klasie Superbike walczył także czterokrotny mistrz Polski tej kategorii, Ireneusz Sikora, który w sobotę był trzeci, a w niedzielę drugi, z wygraną rozmijając się po zaciętej rywalizacji o zaledwie trzy dziesiąte sekundy.

Trzeci z zawodników dosiadających motocykli BMW S 1000 RR na oponach Pirelli w barwach BMW Sikora M Motorsport, zaledwie 16-letni Milan Pawelec, na Slovakiaringu wystartował treningowo w klasyfikacji mistrzostw Słowacji, wygrywając oba wyścigi połączonych klas Superstock 1000 i Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już za dwa tygodnie motocykliści zespołu BMW Sikora M Motorsport wystartują w czwartej rundzie mistrzostw Europy Alpe Adria, podczas której na chorwackim torze w Rijece odbędzie się także piąta runda organizowanego przez BMW Motorrad Sikora pucharu BMW M Cup.

„To nie był łatwy weekend, ponieważ nie tylko nie jeździłem nigdy wcześniej moim BMW na torze Slovakiaring, ale też w piątek naukę toru utrudniły zmienne warunki i przelotne opady deszczu – mówi Oleg Pawelec. – Podczas obu wyścigów cały czas poznawałem więc nitkę i szukałem limitów, ale mimo wszystko byłem w stanie dowieźć do mety dwa kolejne zwycięstwa, z czego bardzo się cieszę”. 

„Zgodnie z przepisami jestem zbyt młody, aby startować w mistrzostwach Polski, dlatego na Slovakiaringu ścigałem się treningowo, w klasyfikacji mistrzostw Słowacji, w których limity wiekowe są nieco niższe – dodaje Milan Pawelec. – Jeździłem już tutaj w tym roku, walcząc o zwycięstwo podczas pierwszej rundy mistrzostw Europy Alpe Adria, dlatego szybko złapałem dobre tempo i w obu wyścigach prowadziłem od startu do mety. To był świetny trening przed rundą w Chorwacji”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,971 sek