Home / Inne / Polskie zespoły ogłaszają składy na nadchodzący sezon FIM EWC

Polskie zespoły ogłaszają składy na nadchodzący sezon FIM EWC

Organizatorzy FIM EWC ogłosili składy na pierwszą rundę długodystansowego sezonu mistrzostw świata – 24 Heures Motos – która odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam też polskich ekip: Wójcik Racing Team oraz zespołu Bartłomieja Lewandowskiego – Team LRP Poland.

Zespół Grzegorza Wójcika będą reprezentować dwie załogi: w klasie EWC na motocyklu Yamaha YZF-R1 z numerem #77 pojadą Sheridan Morais, Isaac Vinales, Mathieu Gines oraz Christoffer Bergman. W klasie SuperStock 1000 z numerem #777 również na motocyklu Yamaha YZF-R1 wystartują Kevin Manfredi, Danny Webb, Kamil Krzemień i Marek Szkopek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bartłomiej Lewandowski wystawia tylko jedną ekipę w tym sezonie. Team LRP Poland z numerem #90 będzie podróżował na niemieckim motocyklu BMW S1000 RR w składzie: Dominic Vincon, Julian Puffe, Pepijn Bijsterbosch oraz jak zwykle sam właściciel zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

Cały sezon będzie okraszony aż trzema wyścigami 24-godzinnymi i tylko jedną rundą o krótszym dystansie. Na początku sezonu będzie to 24 Heures Motos, później 24h Spa, 8h Suzuka i na zakończenie 24h Bol d’Or. Cały sezon FIM Endurance World Championship można oglądać na kanałach Eurosportu i w Playerze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 2

  1. Polskie zespoły śmiech na sali. W Wójcik Racing za pieniądze Orlenu czyli nasze będzie się dobrze bawić 6 zagranicznych zawodników i 2 polaków. Gdzie tu jest Polskość . Ktoś widział żeby w zespole powiedzmy Elf występowało 6 polaków i 2 francózów?? Kpiny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,661 sek