Home / Inne / Przełomowy finał sezonu European Talent Cup dla Jeremiasza Wojciechowskiego

Przełomowy finał sezonu European Talent Cup dla Jeremiasza Wojciechowskiego

Zaledwie 13-letni Jeremiasz Wojciechowski zakończył debiutancki sezon w prestiżowej, motocyklowej serii European Talent Cup swoim najlepszym weekendem wyścigowym w tym roku. 

Jedyny Polak, który wystartował w pełnym cyklu European Talent Cupu, zakończył sezon 2021 wyścigami na trudnym i technicznym torze w Walencji, gdzie zaledwie tydzień wcześniej ścigali się motocykliści mistrzostw świata MotoGP.

Na torze imienia Ricardo Tormo do walki o zakwalifikowanie się do wyścigów głównych stanęło aż 43 młodych zawodników z całego świata. W niedzielę na polach startowych ustawiło się tylko trzydziestu najszybszych z nich, w tym po raz pierwszy w tym roku także 13-latek z Pakości, który zakończył kwalifikacje na 26. miejscu, a następnie uzyskał rewelacyjny, dziesiąty czas w niedzielnej rozgrzewce.

Pierwszy z niedzielnych wyścigów reprezentant ekipy MotoRmania KidzGP ukończył na 21. pozycji, do samej mety jadąc w grupie walczącej o dziewiętnastą lokatę. Kilka godzin później podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, poprawiając swój najlepszy czas okrążenia o równą sekundę, stratę do lidera redukując o 20 sekund i mijając linię mety na dwudziestym miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Weekend w Walencji był dla mnie prawdziwym przełomem i potwierdzeniem, że wykonaliśmy w tym roku kawał dobrej roboty – mówi Jeremiasz Wojciechowski, który był jednym z najmłodszych zawodników w stawce. – Awans z Pucharu Polski Pit Bike do przedsionka mistrzostw świata Grand Prix, jakim bez wątpienia jest seria European Talent Cup, był dla mnie skokiem na bardzo głęboką wodę. Razem z zespołem robiliśmy jednak regularne postępy. Od mojego ostatniego startu w ETC minęły blisko cztery miesiące, ale wykorzystaliśmy ten czas na bardzo intensywne treningi i przygotowania. W Walencji byłem dzięki temu w stanie po raz pierwszy zakwalifikować się do wyścigów głównych i to mimo bardzo trudnych warunków i zmiennej pogody. Co prawda swój debiutancki sezon kończę bez punktów, ale z ogromnym bagażem doświadczeń. Wyniki z ostatniej rundy to dla mnie także potężny zastrzyk motywacji przed sezonem 2022. Liczę, że uda nam się zapewnić wsparcie, które pozwoli mi wystartować w European Talent Cupie także w przyszłym roku i tym razem walczyć już regularnie o miejsca w punktowanej piętnastce”. 

W sezonie 2022 Jeremiasz Wojciechowski planuje ponownie wystartować w European Talent Cupie, którego wyścigi odbywać się będą w te same weekendy, co zawody juniorskich mistrzostw świata Moto3 i mistrzostw Europy Moto2.

Wszystkie trzy serie wejdą w skład cyklu FIM JuniorGP, którego organizatorzy zaplanowali siedem weekendów wyścigowych, które odbędą się na najsłynniejszych, znanych z MŚ MotoGP torach w Hiszpanii i Portugalii.

Rywalizacja rozpocznie się w maju w portugalskim Estoril, a zakończy w październiku w Walencji. Podczas każdej z siedmiu rund odbędą się po dwa wyścigi główne serii European Talent Cup. Wszystkie będzie można oglądać na żywo w internecie.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Nieźle pojechał :) Zobaczymy w przyszłym sezonie. Szkoda, że bracia po wypadku Hugo wycofali się z jazdy.

  2. Trzeba się bacznie przyglądać, talent czystej wody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 2,480 sek