Home / Inne / Team LRP Poland potwierdza skład na sezon FIM EWC 2023

Team LRP Poland potwierdza skład na sezon FIM EWC 2023

Polski zespół wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata FIM Endurance World Championship w nieco zmienionym, ale sprawdzonym składzie zawodników. 

Na charakterystycznym motocyklu z numerem 90 zmieniać się będą Niemiec Dominik Vincon, Holender Pepijn Bijsterbosch i Austriak Julian Puffe. Rolę zawodnika rezerwowego pełnić będzie założyciel i manager polskiego zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

Vincon reprezentuje barwy Teamu LRP Poland od początku 2019 roku. Bijsterbosch dołączył do ekipy w połowie ubiegłego roku, z kolei Puffe startował już z polskim zespołem w legendarnym wyścigu Bol d’Or dwa lata temu. Cała trójka regularnie walczy nie tylko w czołówce MŚ FIM EWC, ale także prestiżowych mistrzostw IDM Superbike, w których Team LRP Poland startował w 2021 roku.

Za obsługę przygotowanego przez szefa technicznego zespołu, Marcina Kolanowskiego, motocykla w sezonie 2023 ponownie odpowiadać będą studenci i studentki Politechniki Wrocławskiej, którzy na medal spisali się w tej roli w ubiegłym roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Swój motocykl i barwy Team LRP Poland zaprezentuje wkrótce, po powrocie z trwających właśnie w Hiszpanii testów. Pierwszy wyścig sezonu MŚ FIM EWC, 24-godzinne zmagania na francuskim torze Le Mans, już w połowie kwietnia.

„Przystępujemy do sezonu 2023 ponownie podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi Bartłomiej Lewandowski, najwyżej sklasyfikowany Polak w historii MŚ FIM EWC i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce. – Dominik, Pepijn i Julian tworzą bardzo mocny zespół, który ma szansę walczyć z fabrycznymi ekipami o czołowe pozycje w tak legendarnych wyścigach 24-godzinnych, jak Le Mans czy Bol d’Or. Tym bardziej, że na nasz wspólny sukces za kulisami pracować będzie ponownie młoda i motywowana, ale i już doświadczona i sprawdzona ekipa mechaników. Po latach startów w wyścigach długodystansowych ja z kolei przystępuję do sezonu 2023 w nowej roli. Z jednej strony skupię się na zadaniach managera, jeszcze bliżej wspierając naszą ekipę podczas pracy w trakcie samych wyścigów. Z drugiej strony będziemy chcieli nadal wykorzystać moje doświadczenie, dlatego będę starał się pomóc w jak najszybszym ustawieniu motocykla podczas treningów jako zawodnik rezerwowy. Stworzyliśmy razem bardzo dobry i konkurencyjny pakiet, który zaprezentujemy w pełni już niedługo, dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się Le Mans i pierwszego wyścigu sezonu MŚ FIM EWC”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,105 sek