Home / Inne / Wójcik Racing Team znów na podium w Poznaniu

Wójcik Racing Team znów na podium w Poznaniu

Zawodnicy Wójcik Racing Teamu aż sześć razy stawali na podium podczas wyścigów drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu. 

Junior wspieranej przez PKN ORLEN ekipy, zaledwie 15-letni Mateusz Molik, oba wyścigi klasy Supersport 300 kończył na drugiej pozycji, dzięki czemu z kompletem finiszów na podium jest drugi w klasyfikacji generalnej.

Ponownie dwukrotnie na podium w swoich klasach, odpowiednio Superbike i Superstock 600, stawali także Marek Szkopek i Artur Wielebski, którzy w Poznaniu w sobotę finiszowali na drugich, a w niedzielę na trzecich pozycjach.

Wielebski, który w niedzielę rozminął się ze zwycięstwem o zaledwie osiem dziesiątych sekundy, jest drugi w klasyfikacji generalnej Superstock 600. Szkopek zajmuje z kolei trzecią pozycję w tabeli prestiżowej kategorii Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mniej udany weekend ma za sobą Wiktor Ostrowski, który do Poznania przyjechał jako lider klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000 po dwóch majowych finiszach na podium. 22-latek w sobotę był czwarty, ale w niedzielę musiał wycofać się z rywalizacji z powodu usterki elektroniki. Ostrowski spadł co prawa na trzecie miejsce w tabeli, ale do lidera traci tylko 17 oczek.

Wyścigi trzeciej rundy WMMP odbędą się już w nadchodzący weekend na słowackim torze Slovakiaring.

„To był weekend, który upłynął pod znakiem rewelacyjnego ścigania i wspaniałej atmosfery – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik, który sam także ścigał się w Poznaniu w wyścigach Pucharu Polski klasy Sport 1000. – Po intensywnym początku sezonu i dwóch wymagających wyścigach 24-godzinnych w MŚ FIM EWC, chcieliśmy pokazać się także przed polskimi kibicami. Do Poznania zespół przyjechał więc w komplecie i myślę, że zafundował miłośnikom motorsportu wspaniałe widowisko. Dziękujemy za doping, a ja dziękuję także mechanikom za ciężką pracę i świetne przygotowanie naszych motocykli Yamaha. Prosto z Poznania jedziemy na kolejne wyścigi mistrzostw Polski, podczas których chcemy znów walczyć o podia”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 2,333 sek