Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski: To był pracowity piątek

Biesiekirski: To był pracowity piątek

19-letni Piotr Biesiekirski pokonał podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Walencji aż 39 okrążeń, poprawiając swój najlepszy czas sprzed tygodnia i kończąc dzień na 29. pozycji, zaledwie 2,5 sekundy za liderem.

Zawodnicy motocyklowych mistrzostw świata Moto2 w pełni wykorzystali optymalne warunki panujące na torze imienia Ricardo Tormo, na którym ścigają się drugi weekend z rzędu. Podczas pierwszego dnia Grand Prix Walencji aż 24 z 29 motocyklistów zmieściło się w jednej sekundzie.

Jedyny Polak w stawce zakończył piątkowe treningi w obu uzyskując niemal identyczny czas, 1:37.4, co uplasowało go na 29. miejscu, zaledwie 2,5 sekundy od lidera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sobotę zawodnika ekipy NTS RW Racing GP oraz jego rywali czeka trzeci trening wolny, a następnie kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o 12:20. Bezpośrednia relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl .

„To był pracowity dzień, który dobrze się dla nas rozpoczął – powiedział Piotr Biesiekirski. – Przed pierwszą sesją wprowadziliśmy dość duże zmiany ustawień, dzięki którym czułem się na motocyklu bardzo dobrze i byłem w stanie utrzymywać równe tempo. Poprawiłem także swój czas z poprzedniej rundy, ale mimo wszystko liczyłem na więcej. Niestety popołudniu nie byliśmy w stanie zrobić kolejnego kroku. Wyrównałem swój poranny czas, ale nie byłem w stanie pojechać szybciej, choć motocykl prowadził się świetnie. W sobotę spróbujemy jednak podkręcić tempo.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ogień na tłoki Piotrek , odwagi i powodzenia.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,538 sek