Home / Moto2 / Moto3 / Dunlop trzy kolejne lata dostawcą opon Moto2 i Moto3

Dunlop trzy kolejne lata dostawcą opon Moto2 i Moto3

Przez trzy kolejne sezony firma Dunlop pozostanie jedynym dostawcą ogumienia do serii Moto2 i Moto3 w mistrzostwach świata. Zarządzająca cyklem Dorna podpisała z Dunlopem umowę aż do roku 2020. Dunlop będzie również dalej promować swoje wyróżnienie o nazwie #ForeverForward, nagradzając zawodnika z największą ilością manewrów wyprzedzania w sezonie. W roku 2017 przez 18 wyścigów grand prix najwięcej “nawyprzedzał” Andrea Migno, zwycięzca GP Włoch – było to 137 manewrów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jesteśmy dumni, ze możemy kontynuować długą i owocną w sukcesy współpracę z Dorną w Moto2 i Moto3. Wciąż idziemy do przodu i wdrażamy do sportu nowe technologie.” – powiedział Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający Dunlop Motorcycle. “Na ostatnią rundę w Walencji pokazaliśmy zupełnie nową specyfikację w Moto2, została ona wybrana przez zwycięzcę wyścigu, Miguela Oliveirę. Wyścigi na najwyższym poziomie rywalizacji pomagają nam testować i rozwijać nowe konstrukcje i mieszanki. Potem aplikujemy naszą wiedzę do ogumienia seryjnego.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Pol Espargaro będzie odpowiednim wzmocnieniem dla Repsol Hondy?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,436 sek