Home / Moto2 / Moto3 / Nowa elektronika zbliży Moto2 do MotoGP

Nowa elektronika zbliży Moto2 do MotoGP

Jak w wywiadzie dla crash.net powiedział dyrektor techniczny MotoGP Danny Aldridge, w niedalekiej przyszłości planuje się zmniejszyć różnice pomiędzy seriami Moto2 i MotoGP. Zmiana ma dotknąć elektronikę. Teraz w Moto2 zawodnicy jeżdżą na silnikach, pochodzących z drogowych modeli Hondy. Obecnie przeskok z pośredniej do królewskiej kategorii jest ogromny.

“W niektórych aspektach, bardziej zaawansowane od Moto2 jest nawet Moto3, postaramy się więc to zmienić.” – powiedział Aldridge. “Nie chcemy, by Moto2 znacząco się różniło od tego obecnego, ale chcemy, by zawodnicy i zespoły mogli mieć więcej możliwości jeśli chodzi o elektronikę, by nauczyć się więcej przed przejściem do MotoGP.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dyrektor techniczny potwierdził na razie, że aktualne ECU dostarczane przez Hondę będzie obecne w Moto2 do końca 2018 roku. Potem zastąpi je produkt Magneti-Marelli. Czasowo zbiega się to z potencjalną zmianą dostawcy silników – wciąż nie ma jednak potwierdzenia, że Hondę od 2019 roku w tej roli zastąpi brytyjski Triumph.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Rossi stanie na podium w GP Czech?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,366 sek