Home / Moto2 / Moto3 / Udane kwalifikacje Biesiekirskiego w Aragonii

Udane kwalifikacje Biesiekirskiego w Aragonii

19-letni Piotr Biesiekirski zrobił kolejne postępy, na hiszpańskim torze Motorland Aragon sięgając po 29. pole startowe do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Aragonii klasy Moto2.

Młody Polak najpierw w porannym treningu poprawił swój piątkowy czas okrążenia o jedną dziesiątą sekundy, a następnie urwał blisko siedem dziesiątych podczas kwalifikacji. W obu sesjach najmłodszy zawodnik w stawce zajął przedostatnią, 29. lokatę.

W niedzielę reprezentant ekipy NTS RW Racing GP rozpocznie wyścig o Grand Prix Aragonii klasy Moto2 o godzinie 13:20. Relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był kolejny udany dzień – mówi Piotr Biesiekirski. – Jestem zadowolony z naszych postępów. Dziś rano poprawiłem swój wczorajszy czas tylko nieznacznie, ale czułem się na motocyklu dużo lepiej i wiedziałem, że mogę jeszcze sporo przyspieszyć. Tak też się stało podczas kwalifikacji, w której nie tylko pojechałem dużo szybciej, ale przede wszystkim byłem podczas jazdy dużo bardziej zrelaksowany. To właśnie to najbardziej mnie cieszy. Znów nie byłem ostatni, co biorąc pod uwagę fakt, że to dopiero mój czwarty start w mistrzostwach świata, także jest plusem. Co prawda czołówka narzuciła dzisiaj niesamowite tempo, poprawiając rekord toru o pół sekundy, ale jestem zadowolony z naszego dnia i dobrze się czuję przed jutrzejszym wyścigiem”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,506 sek