Home / Moto2 / GP Argentyny: Johann Zarco po raz drugi z rzędu najlepszy!

GP Argentyny: Johann Zarco po raz drugi z rzędu najlepszy!

Johann Zarco

Johann Zarco po raz drugi z rzędu zwyciężył na argentyńskim torze Termas de Rio Hondo. Na mecie wyprzedził zdobywcę pole position Sama Lowes’a oraz Jonasa Folgera.

Po wyścigu Moto3 tor wyraźnie przesechł i kierowcy jechali na wiglotnym obiekcie. Nadal jednak były to niebezpieczne i zdradliwe warunki, w których łatwo było o błąd. Na czoło wyszedł Folger przed Zarco, Lowes’a i Morbidelliego. Pierwsza czwórka bardzo szybko oddalała się od reszty. Drugą grupę ze stratą już blisko trzech sekund prowadził Rins przed Baldassarim, Syahrinem, Nakagamim, Luthim i Cortese. Już na pierwszym zakręcie toru na drugim okrążeniu uślizg przedniego koła zaliczył Alex Marquez. Hiszpan jednak zdołał powrócić do rywalizacji.

Podczas gdy na czele uciekał Folger, Lowes walczył z Zarco. Gdy już się z nim uporał, zaczął gonić Niemca. Rins ze Syahrinem zaczęli z kolei oddalać się od grupy prowadzonej przez Baldassariego. Włoch w późniejszej fazie rywalizacji wyraźnie osłabł i wypadł poza czołową dziesiątkę. Na przedostatnim zakręcie trzeciego okrążenia Folger przeciął punkt hamowania i na czoło wyszedł Lowes. Morbidelli naciskał z kolei Zarco i kilkakrotnie doszło między nimi do wymiany pozycji. Do Rinsa i Syahrina dojechał tymczasem atakujący z drugiej dziesiątki Dominique Aegerter, który na piątym okrążeniu wyprzedził Hiszpana. Rozkojarzenie 20-latka wykorzystał także Malezyjczyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aegerter i Syahrin zaczęli początkowo uciekać Rinsowi, jednak nie trwało to długo. Hiszpan prezentował wyraźnie lepsze tempo w drugiej połowie rywalizacji i po wyprzedzeniu ich, zaczął samotnie gonić czołówkę. W tym momencie jednak miał do odrobienia stratę aż sześciu sekund. Warto odnotować, iż Hiszpanw bezpardonowy sposób wyprzedził Szwajcara, o mało nie zrzucając go z motocykla. Na szczęście jednak incydent zakończył się szczęśliwie dla obu zawodników.

Na piętnaście okrążeń przed metą Zarco i Morbidelli wyprzedzili Folgera. Niemiec prezentował najsłabsze tempo z czołówki, jednak był w stanie trzymać z nimi kontakt. Rins wyraźnie odjechał od Aegertera i Syahrina, do których z kolei zaczął dojeżdżać zwycięzca GP Kataru i lider klasyfikacji generalnej, Thomas Luthi.

Po wyprzedzeniu Folgera Zarco prezentował coraz lepsze tempo. Zaczął wyraźnie naciskać Lowes’a i wyprzedził go na jedenaście okrążeń przed metą. Skuteczny manewr przeprowadził na piątym zakręcie. jedenastym kółku z toru w dziewiątym zakręcie wypadł Sandro Cortese.

Podczas gdy Francuz zaczął uciekać, Lowes czuł coraz większą presję ze strony Morbidelliego. W wyniku przecięcia zakrętu numer siedem stracił lokatę na rzecz Włocha, jednak zreważnował się kółko później.

Na dwa okrążenia przed końcem w pierwszym zakręci uślizg tylnego koła zaliczył Morbidelli. Na szczęście uniknął kolizji z Folgerem i bezpiecznie wrócił do jazdy. Lowes próbował jeszcze gonić Francuza, jednak aktualny mistrz świata nie popełnił żadnego błędu i odniósł drugie z rzędu zwycięstwo na Termas de Rio Hondo. Przypomnijmy, iż to właśnie tutaj odniósł pierwsze z ośmiu zwycięstw, jakie poprowadziły go do tytułu. Podium dopełnił Folger. Samotnie na czwartej pozycji dojechał Rins, natomiast walkę o piątą pozycję wygrał Aegerter, który wyprzedził Syahrina o zaledwie 0,1 sekundy.

Siódmą pozycję zajął Thomas Luthi, który tym razem nie miał nic do powiedzenia w czołówce. Podium dopełnili Axel Pons, Takaaki Nakagami i Marcel Schrotter, którzy wielokrotnie wymieniali się w czasie rywalizacji pozycjami.

Na dwanstym miejscu samotnie linię mety przeciął Xavier Simeon. Dopiero trzynasty był Lorenzo Baldassarri. Czołową piętnastkę dopełnili Hiszpanie – trzeci w Katarze Luis Salom oraz Xavi Vierge. Franco Morbidelli ostatecznie zakończył zmagania na dwudziestym piątym miejscu. Kolejny wyścig już za tydzień na amerykańskim torze w Austin.

Wyniki wyścigu Moto2 na torze Termas de Rio Hondo o GP Argentyny:

1. Johann Zarco FRA Ajo Motorsport (Kalex) 40m 57.806s
2. Sam Lowes GBR Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 40m 59.153s
3. Jonas Folger GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 41m 0.560s
4. Alex Rins SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 41m 3.907s
5. Dominique Aegerter SWI CarXpert Interwetten (Kalex) 41m 15.190s
6. Hafizh Syahrin MAL Petronas Raceline Malaysia (Kalex) 41m 15.290s
7. Thomas Luthi SWI Garage Plus Interwetten (Kalex) 41m 24.217s
8. Axel Pons SPA AGR Team (Kalex) 41m 28.822s
9. Takaaki Nakagami JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 41m 29.209s
10. Mattia Pasini ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 41m 29.622s
11. Marcel Schrotter GER AGR Team (Kalex) 41m 30.135s
12. Xavier Simeon BEL QMMF Racing Team (Speed Up) 41m 38.774s
13. Lorenzo Baldassarri ITA Forward Team (Kalex) 41m 45.689s
14. Xavi Vierge SPA Tech 3 Racing (Tech 3) 41m 53.833s
15. Luis Salom SPA SAG Team (Kalex) 41m 56.084s
16. Danny Kent GBR Leopard Racing (Kalex) 41m 56.243s
17. Ratthapark Wilairot THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 41m 56.421s
18. Luca Marini ITA Forward Team (Kalex) 41m 57.051s
19. Julian Simon SPA QMMF Racing Team (Speed Up) 41m 57.341s
20. Simone Corsi ITA Speed Up Racing (Speed Up) 41m 57.684s
21. Miguel Oliveira POR Leopard Racing (Kalex) 41m 58.212s
22. Robin Mulhauser SWI CarXpert Interwetten (Kalex) 42m 7.060s
23. Jesko Raffin SWI Sports-Millions-EMWE-SAG (Kalex) 42m 12.631s
24. Isaac Viñales SPA Tech 3 Racing (Tech 3) 42m 14.598s
25. Franco Morbidelli ITA Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (Kalex) 42m 39.336s
26. Efren Vazquez SPA JPMoto Malaysia (Suter) +1 lap
27. Alessandro Tonucci ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Kalex) +1 lap
Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) DNF
Alex Marquez SPA Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (Kalex) DNF

źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,388 sek