Home / Moto3 / Kolejne kontrakty na sezon 2013 podpisane

Kolejne kontrakty na sezon 2013 podpisane

John McPhee, Efren Vazquez i Miquel Oliveira są kolejnymi zawodnikami, którzy podpisali kontrakty na straty w klasie Moto3 w sezonie 2013.

John McPhee, który dziś dał się zauważyć w czasie drugiego treningu wolnego w Walencji, popisał umowę z zespołem Racing Team Germany, w którym zastąpi Louisa Rossiego, który w przyszłorocznych zmaganiach wstępować będzie w klasie Moto2. Do tej pory brytyjski kierowca zaliczył kilka startów w klasie 125cc, a w obecnym sezonie zastępował kontuzjowanego Alexisa Masbou w zespole Caretta Technology.

Oczywiście jestem zachwycony, że będę mógł występować w Mistrzostwach Świata w przyszłym roku. Zespół Racing Team Germany to konkurencyjna ekipa, która doprowadziła swojego zawodnika, Louisa Rossiego, do zwycięstwa w pierwszej części sezonu. Wiadomo, że dla mnie to fantastyczna okazja dla mnie, za co jestem niezwykle wdzięczny. Oczywiście, to będzie trudny rok. Nie mam co do tego wątpliwości. Jednak zastępując w ostatnich rundach Alexisa Masbou w klasie Moto3, zdobyłem pojęcie o tym, co mnie czeka i czego mogę się spodziewać – mówił John McPhee.

Również Mahindra Racing podała dzisiaj nazwiska dwóch zawodników, którzy będą reprezentowali ich team w następnym roku. Zespół zdecydował się na dwóch nowych przedstawicieli – doświadczonego Efrena Vazqueza i młodego Miquela Oliveirę. Wiadomo też, że nawiązali oni partnerstwo techniczne z firmą Suter, co ma zapewnić zwiększenie konkurencyjności ich maszyn. W celu rozwoju teamu, przeniesiona zostanie ich siedziba z Włoch do Szwajcarii, oraz zatrudnieni zostaną nowi specjaliści. Wszystko to ma na celu stworzenia zespołu, który będzie się liczył w walce o zwycięstwa.

To ekscytująca szansa. Mahindra wykazała szczere przywiązanie do sportów motorowych i byłem pod ogromnym wrażeniem ich planów. Z niecierpliwością czekam na współpracę i zrobimy wszystko, by nasz motocykl był jedną z najlepszych maszyn w Moto3” – mówił Efren Vazquez.

W sezonie 2012 zespół Mahindra Racing reprezentowali Danny Webb, Marcel Schrotter i Riccardo Moretti.

AUTOR: Ania Pyzałka

Na portalu MotoSP.pl od 2005 roku. Szczególnie oddnana klasom Moto3 i Moto2. Uwielbia patrzeć, jak rodzą się nowe talenty świata MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,223 sek