Home / MotoGP / 6 wyścigów zadecyduje o dalszych losach Valentino Rossiego

6 wyścigów zadecyduje o dalszych losach Valentino Rossiego

Valentino Rossi

Valentino Rossi po sześciu pierwszych wyścigach sezonu MotoGP 2014, zadecyduje o swojej dalszej karierze w królewskiej klasie. Od jego rezultatów uzależnione będzie czy pozostanie w MotoGP na kolejne lata.

Siedmiokrotny mistrz świata MotoGP, w tym roku wraz z Yamahą odniósł swoje 80-te zwycięstwo. Jednak przez cały sezon pozostawał daleko w tyle za trójką Hiszpanów – Markiem MarquezemJorge Lorenzo i Danim Pedrosą.

Wczoraj w programie telewizyjnym „The New Age – A year of MotoGP” na kanale Italia 1 Rossi powiedział dla  Sportmediaset.it„Jestem tutaj i dalej chcę się ścigać. W 2014 muszę się być bardziej konkurencyjny, być bliżej najlepszej trójki. Od lutego do czerwca, czyli testy i sześć pierwszych wyścigów, zadecydują o tym, czy pod koniec sezonu zostanę, czy przestanę jeździć w MotoGP. Chciałbym ścigać się jeszcze parę lat, ale tylko wtedy kiedy będę w czołówce.”

Valentino podczas ostatniej rundy sezonu ogłosił rozstanie się ze swoim długoletnim szefem mechaników Jerrym Burgessem. Na jego miejsce został zatrudniony Silvano Galbusera.

Rossi ostatni swój tytuł MotoGP wywalczył  2009. Na początku sezonu 2010 podczas wypadku na torze złamał nogę. Włoch w 2011 rozstał się z Yamahą i przeszedł do Ducati. W 2013 roku wrócił do zespołu fabrycznego japońskiego producenta.

Szóstym wyścigiem sezonu 2014 będzie domowa runda The Doctora, która odbędzie się na włoskim torze Mugello.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,308 sek