Home / Gry / E-mistrzostwa MotoGP 17 z finałem podczas GP Walencji

E-mistrzostwa MotoGP 17 z finałem podczas GP Walencji

Twórcy gry MotoGP 17 jeszcze przed premierą nowej części gry mocno akcentowali rozgrywkę sieciową. W tym roku postawiono na zupełnie nową ideę: e-mistrzostwa, których finał ma się odbyć na koniec sezonu MotoGP: eSport Championship. Może w nich wziąć udział każdy… pod warunkiem, że ma odpowiedni sprzęt, o czym poniżej.

Jak wyglądać będą wirtualne zmagania? Trzeba będzie wypełnić kilka obowiązków, ale nie wymagają one nawet ruszenia się z domu. Najpierw konieczne będzie wykręcenie odpowiedniego czasu jednego okrążenia w grze MotoGP 17, a następnie przejść siedem sieciowych wyzwań. Finaliści zmierzą się natomiast w wyścigach multiplayerowych, które będzie można oglądać w internecie. Finał odbędzie się przy okazji ostatniej rundy MotoGP w tym roku – GP Walencji.

Więcej światła na wirtualną rozgrywkę w wywiadzie rzuca Andrea Loiudice z firmy Milestone, odpowiedzialnej za powstanie gry MotoGP 17. “Dyskutowaliśmy na ten temat z Dorną przez kilka miesięcy, zgodzili się z nami, że mniejsza wersja mistrzostw w tym roku to dobry pomysł. Otwieramy się w tym roku na media i sponsorów, budujemy bazę fanów. Wiemy, że to będzie trudny rok, ale Dorna i Milestone są w pełni zaangażowane na kolejne lata. Jesteśmy podekscytowani wielkim potencjałem sportów elektronicznych, które przenikają się z realnymi dyscyplinami, takimi jak MototGP.” – powiedział menedżer Milestone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niestety, w pierwszym roku rozgrywka ograniczona jest tylko do platformy PS4. Gracze z wersją na Xboxa czy PC obejdą się na razie smakiem. “Potrzebne jest nam na początek jak największe wsparcie i najlepsza komunikacja, więc wybór padł na Playstation. Pomogli nam bardzo przy technicznej stronie i będą w pełni wspierać mistrzostwa pod względem komunikacyjnym, tak by wzbudzić jak największe zainteresowanie w Europie i Stanach Zjednoczonych.”

Jak już wspomnieliśmy, finał odbędzie się przy okazji ostatniej rundy w Hiszpanii. “Wyobraźcie sobie możliwość zobaczenia w telewizji ostatniej rundy e-sportowych mistrzostw MotoGP tuż przed finałowym wyścigiem prawdziwej serii, tak jak finałowy mecz piłki nożnej w grze podczas przerwy między połowami prawdziwego meczu. To bardzo interesujące dla kanałów telewizyjnych. Mogłoby poszerzyć zainteresowanie wśród ludzi sportami elektronicznymi.”

“Mistrzostwa są też promowane przez zawodników. Każdy zawodnik, który weźmie udział w wyzwaniach kwalifikacyjnych będzie też doradzał graczom. Mamy plan, by w przyszłości jeszcze bardziej zaakcentować ich zaangażowanie.” – zakończył. Na głównym zdjęciu widzimy motocyklistów MotoGP, bawiących się grą MotoGP 17. W e-mistrzostwa MotoGP zaangażowało się już kilku wielkich sponsorów, takich jak Michelin, Red Bull czy Movistar.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: mcvuk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,397 sek