Home / MotoGP / Aleix Espargaro: Siódme miejsce to dla nas zły wynik

Aleix Espargaro: Siódme miejsce to dla nas zły wynik

Nie tryskał humorem po GP Japonii Aleix Espargaro. Hiszpański zawodnik Aprilii miał ogromną chrapkę na podium w deszczowym wyścigu na Motegi, miał ku temu podstawy, bowiem znakomicie radził sobie w sesjach, poprzedzających niedzielne starcie. W wyścigu jednak było dużo gorzej. Pojawiły się problemy z przyczepnością.

„Nie mogłem znaleźć tempa przez cały wyścig. To bardzo frustrujące. Po solidnym weekendzie jaki mieliśmy, i szybkości jaką pokazaliśmy w każdej mokrej sesji, to naprawdę źle ukończyć wyścig na zaledwie siódmym miejscu. Nie tak źle dla mistrzostwo, ponieważ wygląda na to, że możemy walczyć o dziesiąte miejsce w generalce, zajmując poprzednio w wyścigu szóste, a teraz siódme miejsce. Więc jest trochę lepiej niż zwykle.” – powiedział.

„Ale oczywiście, po takim weekendzie jaki mieliśmy, liczyłem na coś więcej. Miałem jednak duży akwaplaning ma prostych i było to naprawdę frustrujące. Musimy dowiedzieć się, czemu tak było.”

„W następnych wyścigach dam z siebie wszystko, aby spróbować zmieścić się w czołowej piątce, albo nawet być na podium. Mam nadzieję na lepszy weekend w Australii. Jestem pewny, że na mokrym torze moglibyśmy być na przedzie. Tak samo zresztą, jak na suchej nawierzchni, więc pojedziemy tam i spróbujemy poprawić to siódme miejsce.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Aquaplaning ? Hmmm, pewnie źle dobrane owiewki dolne nie odpowiednio rozpraszające strumień wody spod przedniego koła. Co myślisz o tym @hammermen bo Ty dość solidnie ogarniasz te techniczne kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,444 sek