Home / MotoGP / Alex de Angelis zastąpi Colina Edwardsa w Forward Racing!

Alex de Angelis zastąpi Colina Edwardsa w Forward Racing!

alex+de+angelis+motogp+forward+yamahaZaskakującą decyzję podjął podczas Grand Prix Indianapolis Colin Edwards. Amerykanin, pomimo zakończenia kariery po sezonie 2014, oznajmił, że nie będzie już głównym zawodnikiem Forward Racing. Colin nie wyjaśnił z jakich powodów tak postąpił.

Edwards przeszedł do MotoGP w roku 2003, jako dwukrotny mistrz serii World Superbike. Colin jeździł na maszynach Aprili, Hondzie w zespole Gresiniego, na fabrycznej M1, w zespole Tech3, oraz w Forward Racing.

40-latek w Grand Prix dwanaście razy stawał na podium i wywalczył trzy pole position. Amerykanin miał szansę wygrać rundę w Assen w 2006 roku, jednak na ostatnim zakręcie toru przewrócił się walcząc z Nikcym Haydenem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na jego miejsce, u boku Aleixa Espargaro, pojawi się Alex de Angelis. Edwards wystartuje z dziką kartą w Silverstone i w kończącej sezon rundzie w Walencji.

De Angelis aktualnie ściga się w klasie Moto2 w zespole Tasca Racing. W sezonie 2012 i 2013 zawodnik urodzony w San Marino występował właśnie w teamie Forward  Racing (Moto2).

Alex obecnie zajmuje 14. pozycję w klasyfikacji generalnej Moto2. 30-latek ostatni pełny sezon w MotoGP objechał w 2009 w zespole Gresini Honda. Wówczas udało mu się tylko raz zakończyć wyścig na podium.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 8

  1. Ktoś mi może wyjaśnić, dlaczego akurat de Angelis go zastępuje? Fajnie zobaczyć reprezentanta San Marino w stawce, ale jego najlepszy moment kariery przypadał z 7-8 lat temu, gdy niemal regularnie meldował się na podium w 250-tkach.
    Rozumiem, że chodzi o pieniądze… ale jak? Jakiś sponsor za nim stoi? Jaki?
    Wolałbym Corsiego… może w 2015 :)

  2. Sponsor, sponsor drogi @polerst – wszystko rozchodzi się o pieniądze… ;)

  3. Niestety nie podam Ci dokładnych wytycznych – ale jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze… ;) Corsi planuje starty w MotoGP w przyszłym roku. Liczę, że tam przejdzie. :D

  4. a co z Aegerterem? wiadome czy przejdzie do MotoGp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,480 sek