Home / MotoGP / Alex Rins oficjalnie przedłużył kontrakt z Suzuki

Alex Rins oficjalnie przedłużył kontrakt z Suzuki

Alex Rins już od dawna był przez Suzuki „zaklepany”, jednak o oficjalnym przedłużeniu umowy z hiszpańskim zawodnikiem poinformowano dopiero dziś. Dopiero, choć jeszcze przecież nawet nie ruszył sezon 2020, a Rins ma już kontrakt na lata 2021 – 2022.

24-latek dołączył do Suzuki w 2017 roku, debiutując w ten sposób w klasie MotoGP. W pierwszym swoim sezonie miał problemy z kontuzjami, ale druga połowa roku była o wiele lepsza. Zbierając doświadczenia, już rok później, w GP Argentyny pierwszy raz stanął na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na pierwszy triumf czekał do 2019 roku. Najpierw wygrał w GP Ameryk, a potem w niesamowitym stylu pokonał na finiszu GP Wielkiej Brytanii Marca Marqueza, który pewnie kroczył po mistrzowski tytuł. Teraz oczekiwać można, że Suzuki potwierdzi również przedłużenie umowy z drugim swoim zawodnikiem, Joanem Mirem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. No i dobrze, w strategii Suzuki widać konsekwencję, która zaczyna przynosić rezultaty. Do tej pory nie przekonał mnie jakoś szczególnie Mir, ale wierzę, że Suzuki nie bez przyczyny daje mu szansę.

  2. Suzuki co roku coraz lepiej może w 21 zakręci się koło mistrza z Rinsem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,550 sek