Home / MotoGP / Będą ciąć asfalt na Silverstone

Będą ciąć asfalt na Silverstone

Dyrektor wyścigowy Mike Webb powiedział, że w niektórych miejscach toru Silverstone konieczne będzie nacinanie asfaltu, by poprawić drenaż wody z nawierzchni. W niedzielę spodziewamy się kolejnych opadów i wszystkie wyścigi mogą odbywać się w strugach deszczu.

Wyścig MotoGP został przeniesiony na godzinę 12:30, a wyścig na Moto3 na 14:00. Tylko Moto2 odbędzie się zgodnie z planem, czyli o 15:30. Ale jeśli będzie padało, sytuacja będzie równie trudna jak dziś. Nowa nawierzchnia toru Silverstone poprawiła sytuację tylko częściowo – wciąż jest nierówno.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mamy problem w zakręcie #7 oraz w pewnym stopniu w zakręcie #8. Woda jest tam naturalnie odprowadzana w jedno miejsce, i nie jest to zewnętrzna strona toru.” – powiedział Webb. Rozwiązanie będzie proste – w kilku miejscach pojawią się nacięcia, które skierują wodę we właściwe miejsce.

Dlaczego więc zdecydowano się zamienić godzinami czas startów wyścigów MotoGP i Moto3? Zdecydowanie największy priorytet ma MotoGP, i nawet jeśli konieczne będzie przesunięcie go na późniejszą godzinę, to organizatorzy zyskają w ten sposób więcej czasu na jego przeprowadzenie, kosztem oczywiście rund w niższych klasach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,494 sek