Home / MotoGP / Bryan Staring kierowcą zespołu Go&Fun Honda Gresini!

Bryan Staring kierowcą zespołu Go&Fun Honda Gresini!

Po zakończeniu kariery przez Casey’a Stonera, w sezonie 2013 australijscy fani będą mogli dopingować kolejnego swojego kierowcę. Po takich sławach jak Wayne Gardner Michael Doohan, Troy Bayliss czy wspomniany już #27, teraz wśród zawodników klasy królewskiej pojawi się Bryan Staring.

25-cio letni Australijczyk, w sezonie 2012 był kierowcą w zespole Pedercini Kawasaki, startując w serii FIM Superstock 1000. Dzięki zwycięstwom na Motrland Aragon, w czeskim Brnie czy też Portimao, sezon zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Ma on na swoim koncie również jeden występ w klasie WSBK, kiedy to podczas otwierającej sezon rundy na Phillip Island, zastąpił kontuzjowanego Leandra Mercado.

Natomiast sezon 2013 będzie dla niego debiutanckim w klasie królewskiej. Wszystko za sprawą Fausto Gresiniego, który podjął dość zaskakującą decyzję o zaangażowaniu Bryana Staringa – na miejsce Michele Pirro, na motocyklu FTR-Honda CRT.

„Podczas dotychczasowych lat kierowcy wyścigowego, nigdy nie spodziewałem się, że znajdę się w padoku MotoGP. Wydawało się to dla mnie nieosiągalne. Możliwość startu w mistrzostwach z takim zespołem jak Go & Fun Honda Gresini jest czymś niesamowitym.” – powiedział kierowca z Gold Coast. Jest to teraz moje największe wyzwanie, a ja podchodzę do tego jak do wszystkich – dając z siebie wszystko co najlepsze. Zdaję sobie sprawę z tego, że muszę się jeszcze wiele nauczyć i mam nadzieję, że mi się to uda. Jestem bardzo wdzięczny Fausto Gresiniemu oraz sponsorom zespołu, którzy przyczynili się do tego, że znalazłem się w tym miejscu. Nie mogę się doczekać kiedy wyjadę z pit lane.”zakończył swoją wypowiedź.

Bryan Staring uzupełni skład zespołu Go & Fun Honda Gresini MotoGP na następny sezon.”ogłosił Fausto Gresini. Młody Australijczyk będzie odpowiedzialny za rozwój projektu CRT w który wszyscy wierzymy, szczególnie po osiągnięciu tak dobrego wyniku podczas ostatniej rundy sezonu 2012 w Walencji. Bryan – wygrywając w tym sezonie trzy wyścigi, błyszczał w serii Superstock 1000 i ma właściwe podejście oraz umiejętności, które pomogą nam osiągnąć nasze cele z FTR-Honda. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę go na torze i podczas pracy z naszymi mechanikami.” – powiedział szef zespołu MotoGP.

AUTOR: migal

komentarzy 7

 1. Pozostaje tylko powiedzieć: powodzenia ;)

 2. Go&Fun Honda Gresini? Co to? Było San Carlo chyba :D czy jeszcze jakiś inny zespół nabył sponsora tytularnego?

  • Po siedmiu latach współpracy, San Carlo nie będzie już dalej tytularnym sponsorem ekipy Fausto Gresiniego. Włoch podpisał kontrakt z Go&Fun, producentem napojów energetyzujących.

   • Ok, dzięki, czemu na stronie nic o tym nie piszą? :)
    I czy wiadomo np. czy Ducati lub Yamaha „nabędą” sponsora tytularnego lub już nabyli?

 3. Szkoda, że Fausto Gresini w swoim zespole nie wystawi drugiego motocykla, takiego jaki ma do dyspozycji Alvaro Bautista

  • To nie zależy od niego, a od Hondy, która dostarcza (zgodnie z regulaminem) cztery prototypy. Dwa idą do ekipy Repsola, jedna dla Gresiniego i jedna do teamu Cecchinelliego.

 4. Powodzenia młody! Tak na marginesie: czy to takie zdjęcia, czy koleś ma uda wielkości Reksiowej szynki? Może wypadałoby poćwiczyć przed sezonem.;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
188 zapytań w 4,372 sek