Home / MotoGP / Było, jest i będzie… GP Niemiec

Było, jest i będzie… GP Niemiec

Dziesiąta eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Świata zagości już w przyszłym tygodniu na Niemieckim torze. Chodzi, o Sachsenring znajdujący się niedaleko Chemnitz. Obiekt został wybudowany w 1996 i zmodyfikowany w 2003 roku.Ma on 3,671 km długości, 10 m szerDziesiąta eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Świata zagości już w przyszłym tygodniu na Niemieckim torze. Chodzi, o Sachsenring znajdujący się niedaleko Chemnitz. Obiekt został wybudowany w 1996 i zmodyfikowany w 2003 roku.Ma on 3,671 km długości, 10 m szerokości, 10 zakrętów w lewo i 4 w prawo, najdłuższą prostą mającą długość 780 m oraz pole position znajdujące się z lewej strony toru.

BYŁO:

Grand Prix Niemiec to jedyne zawody rozgrywane na ziemi niemieckiej. Na pewno nie znajdziemy tu takiej atmosfery jak np. na torze w Brnie, ale jak rok temu Valentino Rossi na pierwszym zakręcie ostatniego okrążenia wyprzedził Sete Gibernau, to krzyki jego fanów były niesamowite. Najlepszy czas kwalifikacji na tym torze należy do Max’a Biaggi’ego — 1’22.756 (Honda, 2004), a najlepszy czas okrążenia w wyścigu zanotował również Max Biaggi — 1’24.056 (Honda 2004).
Prawie co roku kto inny zwyciężał w wyścigu o Grand Prix Niemiec. W 2002 i 2005 roku wygrał na tym torze Valentino Rossi. W 2003 zwycięzcą wyścigu na torze Sachsenring był Sete Gibernau, a w 2004 Max Biaggi.

Rok i dwa lata temu, najlepszym zawodnikiem na tym torze w klasie 250cc okazał się być tegoroczny debiutant w „klasie królewskiej” — Dani Pedrosa. On również może być głównym rywalem w walce o zwycięstwo.

W poprzednim sezonie pierwszy rząd w klasie MotoGP zajęli: Nicky Hayden, Sete Gibernau oraz Alex Bartos, który już w tym roku nie ściga się w MotoGP. Valentino Rossi startował z czwartej pozycji, i pomimo tego, iż nie lubi on tego toru, to był w stanie stanąć na najwyższym stopniu podium.

JEST:

Camel Yamaha Team jeździ już raczej równo. Były zwycięstwa Rossi’ego (Katar, Włochy i Katalonia), czwarte miejsce w Turcji, czternaste w Jerez, ósme w Assen i drugie w Wielkiej Brytanii. Trzeba pamiętać, że Mistrz Świata nabawił się w Assen kontuzji i nie wiadomo czy będzie w 100% sprawny na Sachsenring’u.Było również trzecie miejsce Edwards’a w Chinach i świetny występ w Holandii. Warto przypomnieć, że gdyby nie wywrotka na ostatnim zakręcie przed metą, to może w końcu „Teras Tornado” zwyciężył by w „klasie królewskiej”. Ale nie ma co gdybać. Co było to było, a co będzie to będzie.

Równo jeździ debiutant MotoGP Casey Stoner. Zajmuje miejsca zazwyczaj w pierwszej piątce, pomijając wyścig na Mugello i w Katalonii, którego nie ukończył. Jest on szósty w klasyfikacji mistrzostw z dorobkiem 91 pkt.

Zawodnicy Repsol Honda również jeżdżą równym tempem. Hayden tylko we Francji i na Donington Park (był 7.) nie stanął na podium (od początku sezonu było 2. lub 3. miejsce, ale a nawet zwycięstwo w Assen). Dani Pedrosa może zaliczyć swój debiut w klasie MotoGP do udanych. Jest drugi w klasyfikacji generalnej, zaraz za swoim kolegą z zespołu, z dorobkiem 127 pkt. i traci do pierwszego Hayden’a 26 pkt.

Loris Capirossi był jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrza świata. Jednak gdy nabawił się kontuzji na torze Catalunya, może już o nim raczej pomarzyć, gdyż Włoski zawodnik cały czas skarży się na bóle w klatce piersiowej oraz na trudności z oddychaniem.Wygrał pierwszą rundę motocyklowych mistrzostw świata w Jerez i na pewno chciał powtórzyć wyczyn w Katalonii, lecz nie do końca wszystko potoczyło się po jego myśli.

Stete Gibernau, po przerwie w wyścigach z powodu złamania obojczyka w Barcelonie, wystartuje podczas wyścigu w Niemczech.

BĘDZIE:

Faworyci do zwycięstwa: Rossi, Melandri i Pedrosa
Wskoczą na podium: Hayden, Roberts, Stoner
Nic z tego: D’Antin Ducati
Czarny koń: Shinya Nakano i John Hopkins

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,359 sek