Home / MotoGP / Capirossi poprawia rekord pole position w Motegi

Capirossi poprawia rekord pole position w Motegi

Loris Capirossi udowodnił, że włodarze Ducati nie pomylili się podpisując z nim kontrakt na kolejny sezon. Z niesamowitym czasem 1’46.363 Włoch poprawił dziś dotychczasowy rekord pole position i tym samym w jutrzejszym wyścigu o Grand Prix Japonii Loris Capirossi udowodnił, że włodarze Ducati nie pomylili się podpisując z nim kontrakt na kolejny sezon. Z niesamowitym czasem 1’46.363 Włoch poprawił dziś dotychczasowy rekord pole position i tym samym w jutrzejszym wyścigu o Grand Prix Japonii wystartuje z pierwszej pozycji startowej.

Zaraz za Capirexem w kwalifikacjach wywalczył sobie miejsce, również zawodnik jeżdżący na oponach Bridgestone – John Hopkins, z teamu Suzuki MotoGP. Stracił on do lidera aż 0.498 sekundy. Najlepszy jeździec na oponach Michelin – Marco Melandri dopełnił pierwszy rząd.
„Dla mnie to wspaniały weekend,” mówi z uśmiechem Capirossi. „Pracowaliśmy bardzo ciężko i zrobiłem dziś dużo okrążeń na oponach wyścigowych. Bridgestony również wykonały kawał dobrej roboty przed wyścigiem u siebie w domu, dając nam wyśmienite opony. Jutro będzie ciężki dzień, wyścig zawsze jest trudny ale jestem gotowy dać z siebie wszystko.”
Valentino Rossi spóźnił się na swoje ostatnie okrążenie, na którym na pewno chciał poprawić swoją 11 pozycję. 3 sekundy zabrakło wielokrotnemu mistrzowi świata do przejechania linii mety i Włoch wystartuje do wyścigu dopiero z 4 rzędu. Jest to jego najgorsza pozycja w kwalifikacjach od czasu kiedy to rok temu w Katarze został przez sędziów przeniesiony na przedostatnią pozycję.
Tamada w końcu zaczyna pokazywać oznaki powrotu do dobrej formy po ciężkim sezonie. Faworyt gospodarzy przez większą część kwalifikacji prowadził i dopiero ostatnie minuty przesądziły, że do jutrzejszego wyścigu wystartuje z 4. pozycji. Drugi rząd dopełnią Max Biaggi i Nicky Hayden. Jeżeli Biaggi nie zdobędzie w niedzielnym Grand Prix conajmniej 8 punktów więcej niż Rossi jego marzenia o i tak już niemalże nieosiągalny tytuł prysną.
Jeżeli Rossi przyjedzie na pierwszym lub drugim miejscu, to już w Japonii zapewni sobie kolejny tytuł mistrzowski.
Włoch w 4 rzędzie ustawi się pomiędzy 10. Alexem Barrosem i 12. Alexem Hofmannem. Kolega Rossiego z teamu Gauloises Yamaha Colin Edwards również dzisiejszych kwalifikacji nie może zaliczyć do udanych. Amerykanin z czasem 1’47.678 zapewnił sobie dopiero 13. miejsce.
Sete Gibernau, któremu podczas ostatniej rundy w Brnie maszyna odmówiła posłuszeństwa, dziś zajął 7. pozycję i rozpocznie 3. rząd, a uzupełnią go Carlos Checa i Kenny Roberts.

Wyniki:

Sesja treningowa 3

Sesja kwalifikacyjna

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,399 sek