Home / MotoGP / Ciekawe fakty przed Grand Prix Japonii:

Ciekawe fakty przed Grand Prix Japonii:

· Loris Capirossi startuje z pole position po raz pierwszy od Grand Prix Portugalii 2003r. Jest to również poprzednie pole position dla Ducati. Capirossi nigdy nie wygrał wyścigu startując z pierwszego pola startowego.
· Cz· Loris Capirossi startuje z pole position po raz pierwszy od Grand Prix Portugalii 2003r. Jest to również poprzednie pole position dla Ducati. Capirossi nigdy nie wygrał wyścigu startując z pierwszego pola startowego.
· Czas uzyskany przez Lorisa Capirossi jest najlepszym jak dotąd czasem na motocyklu toru Motegi, a czołowa piętnastka zawodników miała czasy okrążeń lepsze od zeszłorocznego rekordu toru Makoto Tamady.
· Jest to pierwsze pole position zawodnika jeżdżącego na oponach Bridgestone od pole position Makoto Tamady w Walencji 2004 roku.
· Start Johna Hopkinsa z pierwszej linii jest jego najlepszym wynikiem kwalifikacyjnym w jego karierze
· Marco Melandrii będzie walczył o miejsce na podium od czasu drugiego miejsca w wyścigu Dutch TT w czerwcu tego roku
· Makoto Tamada startuje ze swojej najlepszej pozycji od pole position przed wyścigiem w Walencji zeszłego roku
· Max Biaggi startuje ze swojej najlepszej pozycji od GP Katalonii, gdzie startował z czwartej pozycji
· Trzecie miejsce Nick’ego Hayden’a na Motegi w 2003 roku było jego pierwszym podium Grand Prix w karierze
· Sete Gibernau, startujący z siódmego pola, wcześniej dwukrotnie wygrywał startując z tej pozycji startowej: we Francji i Holandii w 2003 roku
· Kenny Roberts wystartuje setny raz, odkąd przyłączył się do Suzuki w 1999 roku. Jedynym jeźdźcem pojawiającym się częściej na motocyklu Suzuki w królewskiej klasie był Kevin Schwantz ze 104 startami
· Valentino Rossi, najlepszy jeździec Yamahy w kwalifikacjach na Motegi, startuje z najgorszej swojej pozycji od czasu Grand Prix Niemiec w 2001 roku. Rossi zakwalifikował się również 11 w GP Wielkiej Brytanii 2001, wówczas w wyścigu był pierwszy
· Alex Hofmann po raz pierwszy w tym roku zakwalifikował się wyżej niż jego team partner Shinya Nakano.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,410 sek