Home / MotoGP / Crutchlow ze zwichniętą kostką po upadku w GP Włoch

Crutchlow ze zwichniętą kostką po upadku w GP Włoch

Cal Crutchlow

Cal Crutchlow zaliczył rozczarowujący koniec szóstej rundy sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata, wywracając się na trzy okrążenia przed metą. W momencie wywrotki, Brytyjczyk jechał na piątym miejscu wyścigu o Grand Prix Włoch.

Zawodnik CWM LCR Hondy, podczas upadku w porannej sesji warm-up, nabawił się urazu ręki. Pomimo tego wystartował w wyścigu i wszystko wskazywało na to, że zdobędzie solidne punkty. Zmagając się z problemami z przodem motocykla przez cały wyścig, Crutchlow zaliczył uślizg właśnie przodu w niezwykle szybkim, ósmym zakręcie. W konsekwencji wywrotki zwichnął on kostkę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Cal Crutchlow #35 (upadek): „To bardzo rozczarowujący wynik dla całego zespołu CWM LCR Honda. Wydawało się, że do czasu wyścigu mieliśmy dobry weekend. Rano zaliczyłem bardzo pechowy upadek i mocno obiłem rękę. Myślę, że dobrze zaprezentowałem się w wyścigu, jadąc pod koniec na piątym miejscu. Wybraliśmy na wyścig oponę 38 na przód, co oznaczało, że jazda nie była łatwa. Ogólnie to nie byliśmy daleko od fabrycznych zawodników i myślę, że z lepszymi ustawieniami moglibyśmy powalczyć nawet o wyższą lokatę.”

“Niestety na trzy kółka przed metą uciekł mi przód w bardzo szybkim zakręcie. Moja noga utknęła pod tyłem motocykla, przez co zwichnąłem kostkę. Odczuwam spory ból i musimy kontrolować sytuację, ale jestem pod dobrą opieką. Oczywiście jestem strasznie zawiedziony, ponieważ mieliśmy dobry wyścig i pokazaliśmy się z dobrej strony. Honda mocno nas wspiera, by poprawić wszystko co musimy. Mamy nadzieję, że wrócimy jeszcze silniejsi w Barcelonie”.

Źródło: inf. prasowa LCR Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,420 sek