Home / MotoGP / Debiut Haydena na nowej Hondzie odwołany!

Debiut Haydena na nowej Hondzie odwołany!

Lider klasyfikacji generalnej MotoGP Nicky Hayden kontynuował swoje testy na torze Motegi w celu poprawienia pracy sprzęgła i zawieszenia w swoim motocyklu. Natomiast popołudniowy deszcz uniemożliwił Amerykaninowi testy nad osiemsetką.

25Lider klasyfikacji generalnej MotoGP Nicky Hayden kontynuował swoje testy na torze Motegi w celu poprawienia pracy sprzęgła i zawieszenia w swoim motocyklu. Natomiast popołudniowy deszcz uniemożliwił Amerykaninowi testy nad osiemsetką.

25 letni Amerykanin, który do ostatnich dwóch wyścigów wyruszy z 12, punktową przewaga nad aktualnym mistrzem świata Valentino Rossim, wyjeździł podczas testów 54. okrążenia osiągając na wyścigowych oponach czas 1.47.18 sekundy.

Ostanie Grand Prix było dość mocno frustrujące dla Amerykanina. Cały wyścig Hayden musiał zmagać się z problemami ze sprzęgłem, które znacznie pogorszyły jego start i zachowanie się maszyny w zakrętach. Przez większość sezonu cały team próbował znaleźć rozwiązanie tego problemu.

„Ranek spędziliśmy na rozwoju ustawień maszyny i nad kilkoma pomysłami na rozwiązanie problemów ze sprzęgłem i jesteśmy gotowi na kolejne dwa wyścigi sezonu,” zapowiada Hayden. „Dobrze było przejechać jeszcze kilka okrążeń i nawet poprawiłem swój czas z wczoraj oraz z weekendu GP.”

„Chcę podziękować całemu zespołowi i inżynierom, że zostali jeszcze na te kilka dni testów, prawie po miesięcznej rozłące z rodzinami i domem. Dobrze jest mieć ich po ręką i są bardzo pomocni. Teraz pozostaje nam poczekać 2 tygodnie i przygotować się na Portugalię, to będzie niesamowity wyścig,” powiedział.

Hayden dziś po raz pierwszy testował nowy wytwór Hondy – prototyp motocykla 800cc. Jednak fatalne warunki pogodowe i padający deszcz przeszkodziły mu w pełni zapoznać się z maszyną. Wczoraj Amerykanin skupił się na poprawianiu swojej obecnej wersji RC211V, a na nowym motocyklu pokazał się Daniel Pedrosa.
Teraz Hayden będzie musiał poczekać, aż do 29 Października, kiedy to po ostatnim wyścigu w Walencji (Hiszpania) zespoły będą mogły przetestować nowe motocykle.
„Byłem przygotowany na kilka okrążeń na osiemsetce, jednakże zaczęło padać i postanowiłem odpuścić sobie testy prototypu, poza tym miałem wiele części do testowania w chwili obecnej. Nowy motocykl sprawia dobre wrażenie, przyszłość nowych osiemsetek wydaje się ciekawa.”

Pedrosa, tak jak wielu kierowców zakończył testy w poniedziałek, jednakże jeździec testowy HRC Tadayuki Okada uczestniczył także w testach nowej osiemsetki we wtorek, zaliczając 14 okrążeń. Zwycięzca sześciu rund GP uzyskał wiele pożytecznych danych zanim uszedł bez obrażeń z upadku na deszczu, na zakręcie numer cztery. Osiemsetka Repsol Hondy będzie oficjalnie pokazana podczas grand prix Walencji

Pomiędzy czwartym Okadą, a Haydenem w drugim dniu uplasował się kierowca testowy Suzuki Kousuke Akiyoshi, oraz Norihiko Fujiwara jeździec testowy Yamahy.

Tymczasem po wczorajszych testach bardzo zadowoleni są Robertsowie. Jeżdżący na motocyklu KR211V Kenny Roberts Jr. w teamie swojego ojca, powiedział, że nowa rama spisuje się znakomicie i jeszcze jego maszyna nie była taka dobra.
Zobaczymy czy podczas ostatnich wyścigów sezonu zaprezentuje się Amerykanin.

Następny, przedostatni wyścig sezonu 2006 odbędzie się w Portugalii na torze Estoril 15 Października.

Wyniki wtorkowych testów:

1. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team 1min 47.18 sek
2. Kousuke Akiyoshi JPN Suzuki 1min 48.7 sek
3. Norihiko Fujiwara JPN Yamaha 1min 50.2 sek
4. Tady Okada JPN Honda 1min 50.3 sek
5. Nobuatsu Aoki JPN Suzuki 1min 50.6 sek
6. Yoshiwara JPN Yamaha 1min 50.2 sek
7. Naoki Matsuao JPN Kawasaki 1min 50.8sek

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,383 sek