Home / MotoGP / Dovizioso chce wziąć całą pulę

Dovizioso chce wziąć całą pulę

Andrea Dovizioso nie ukrywa, że w GP Malezji będzie mieć tylko jeden cel: zdobycie 25 punktów. Taki wynik może jednak nie wystarczyć mu do zachowania szans na mistrzostwo świata, bo jeśli Marc Marquez przyjedzie drugi, to będzie świętował tytuł już na Sepang. #04 od początku weekendu imponował tempem, w kwalifikacjach udało się wywalczyć pierwszy rząd.

“Podeszliśmy do tego weekendu perfekcyjnie. Wczoraj i dzisiaj było świetnie. Jestem zadowolony z pracy, jaką zrobiliśmy. Udowodniliśmy, że w deszczu jesteśmy konkurencyjni, ale obawiałem się suchych warunków, jakie panowały dziś. Ale odczucia były dobre od samego początku. Za każdym razem, gdy sprawdzaliśmy nowe ustawienia, działały lepiej. Byłem w stanie mocno naciskać w kwalifikacjach i ustanawiać naprawdę dobre czasy okrążeń, więc jestem naprawdę zadowolony.” – powiedział zawodnik Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W FP4 potwierdziłem naprawdę dobre tempo wyścigowe na używanej oponie. Myślę, że jeżdżę motocyklem w naprawdę dobry sposób, biorąc pod uwagę charakterystykę toru i upały. Mamy przynajmniej trzech – czterech zawodników z dobrym tempem, więc napierw musimy zaczekać i zobaczyć jakie będą warunki. Ale celem jest być gotowym na warunki suche i mokre. Walczymy o 25 punktów.” – dodał Andrea Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,436 sek