Home / MotoGP / Dovizioso: Ducati musi poprawić środek zakrętu

Dovizioso: Ducati musi poprawić środek zakrętu

Andrea Dovizioso po odrzuceniu protestu i apelacji może cieszyć się z zachowania 25 punktów za zwycięstwo w GP Kataru. Włoch dalej będzie mógł korzystać ze spojlera na tylnym wahaczu, podobnie jak inni zawodnicy na Desmosedici, którzy mają to rozwiązanie do dyspozycji.

“Zaczęliśmy sezon w najlepszy, możliwy sposób, wygrywając otwierający wyścig w Katarze, ale mistrzostwa są długie i wiemy z doświadczenia, że nie możemy opuszczać gardy. Mamy świetną bazę, pracujemy wydajnie i byliśmy w stanie wycisnąć maksimum z naszych mocnych stron na Losail, zwłaszcza jeśli chodzi o przyspieszenie i prędkości maksymalne, ale musimy się poprawić, jeśli chodzi o prędkość w środku zakrętu.” – powiedział Andrea Dovizioso, który do Argentyny przyjeżdża jako lider klasyfikacji MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W tym cel następny wyścig będzie dobrym punktem odniesienia i pozwoli nam spróbować jakieś nowe rozwiązania. Naszym celem jest bycie na podium również na torach, które nieco mniej nam pasują, tak aby być w walce o mistrzostwo aż do ostatniego wyścigu.” – dodał Włoch.

Źródło: Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,445 sek