Home / MotoGP / Dovizioso o błędzie w strategii na kwalifikacje

Dovizioso o błędzie w strategii na kwalifikacje

Andrea Dovizioso obawia się, że odległa pozycja startowa nie pozwoli mu powalczyć po podium w dzisiejszym GP Ameryk w Austin. Włoch po kiepskich treningach trafił do pierwszej części kwalfikacji, w której odpadł, i wystartuje dopiero z 13. pola.

“Bardzo istotne było, aby startować z trzech pierwszych rzędów i nestety, nie udało mi się tego zrobić. Jestem z tego powodu bardzo rozczarowany.” – powiedział po sobotnich kwalifikacjach Andrea Dovizioso.

“Po FP4 wydawało mi się, że warunki torowe nie były najlepsze, nie na jazdę na 100 procent. Chciałem zrobić jeden przejazd kwalifikacyjny z większą liczbą okrążeń, zamiast dwóch wyjazdów z mniejszą. Dwie minuty czekałem w boksie, ponieważ tor w końcówce czwartego treningu stawał się lepszy, ale w kwalifikacjach tor już od początku był całkiem niezły i pozwalał na naciskanie.” – dodał Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ci, którzy wykorzystali dwa komplety opon, podjęli lepszą decyzję. Straciłem na strategii kilka dziesiątych sekundy i nie pozwoliło mi to przejść do Q2. To niedobrze, ponieważ na tym torze nasza szybkość nie jest wybitna, ale myślę, że możemy mieć szansę powalczenia z drugą grupą, za Markiem (Marquezem).” – skomentował #04.

“Nasze tempo jest bardzo podobne do tempa Valentino (Rossiego), Jacka (Millera), Mavericka (Vinalesa), (Alexa) Rinsa czy (Cala) Crutchlowa, więc to bardzo ważne, aby wystartować i być bliżej nich, aby powalczyć. Nie wiem, czy tak się stanie, bo start jest bardzo krótki. Jest trochę miejsc do wyprzedzania, ale na większości długości toru jest tylko jedna linia, więc ciężko wyprzedzać. Nie jesteśmy w zbyt dobrej sytuacji, ale jest jak jest.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szacun Dovi – popełnił błąd i się do niego przyznał bez zwalania na cokolwiek np. na maszynę, pogodę etc.
    Trochę jednak jestem zdziwiona jego tempem w Q1. No coż…..i tak niedziela jest najważniejsza a w tym sporcie wszystko się może zdarzyć :-))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,489 sek