Home / MotoGP / Dovizioso złamał obojczyk tuż przed startem sezonu

Dovizioso złamał obojczyk tuż przed startem sezonu

Andrea Dovizioso trafił do szpitala po wypadku na motocrossie, to którego doszło we Włoszech w niedzielę. U zawodnika Ducati – który wciąż nie przedłużył jeszcze umowy na kolejne sezony – stwierdzono złamanie obojczyka. Jeszcze dziś ma przejść zabieg, po którym będzie miał tylko dwa tygodnie na start sezonu. Testy MotoGP przed pierwszą rundą w Jerez odbędą się 15 lipca.

Do zdarzenia doszło w Faenzie, nieopodal domu zawodnika, w trakcie lokalnego cyklu mistrzowskiego. Po wyskoku Dovi wylądował tak niefortunnie, że stracił kontrolę nad tyłem motocykla i zaliczył high-side, po którym upadł na lewe ramię.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dovizioso miał zgodę na start w imprezie od szefostwa Ducati – co ciekawe, takiego samego zezwolenia nie dostał Danilo Petrucci. Jeszcze w niedawnym wywiadzie #04 wspominał, że jego zdaniem jazda motocyklami off-roadowymi pomagają mu w przygotowaniach do jazdy w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zawodnicy MotoGP powinni mieć odgórny zakaz jazdy na crossie?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. I to by było na tyle w kwestii negocjacji stawki 😉

  2. W tych czasach i przy tej medycynie, dwa tygodnie na obojczyk to aż za dużo czasu ;)

  3. Lorenzo jechał dzień czy dwa dni po takim złamaniu więc dwa tyg dla sportowców to dość sporo czasu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,471 sek