Home / MotoGP / Ducati dopuszcza możliwość, że sezon w ogóle się nie odbędzie

Ducati dopuszcza możliwość, że sezon w ogóle się nie odbędzie

Ducati uważa, że może być ciężko znaleźć 10 krajów, które będą w tym roku zdolne zorganizować wyścigi MotoGP. Szef ekipy w MotoGP Paolo Ciabatti ma dość radykalne rozwiązanie – lepiej jego zdaniem byłoby znaleźć przykładowo pięć torów, i rozegrać na nich po dwa wyścigi. Taka propozycja – aby niektóre kraje zorganizowały po dwa wyścigi – już się wcześniej pojawiała, ale nie w takiej formie.

“Sądzimy, że nie będzie łatwo znaleźć 10 państwo, gdzie MotoGP mogłoby pojechać w mniej lub bardziej normalnych okolicznościach. Możliwym rozwiązaniem byłoby znalezienie np. pięciu, i odjechać tam po dwa grand prix w ciągu 10 dni.” – powiedział. “Na przykład, gdybyśmy przyjechali na Sepang, może moglibyśmy zostać tam przez 10 dni i jeździć przez dwa kolejne weekendy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W obecnej sytuacji, najlepsze co można zrobić to patrzeć na wszystko z realnej perspektywy. Lepsze czasy wrócą.” – dodał. Wcześniej organizatorzy MotoGP – Dorna, oraz federacja FIM myśleli o dwóch rundach na tym samym torze, ale w trakcie jednego weekendu, nie dwóch kolejnych.

Ciabatti dopuszcza do siebie również taką możliwość, że mistrzostwa świata w ogóle się nie odbędą. “Jako zespół i jako firma, musimy w miarę możliwości starać się przewidzieć, co może się wydarzyć.” – powiedział. “Choć tego oczywiście nie chcemy, to nie dopuszczanie do siebie myśli, że mistrzostwa mogą się nie odbyć, byłoby nieodpowiedzialne z naszej strony.”

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dziwne nie jest. Wszyscy już dawno dopuścili taką ewentualność.

  2. Ianone się śmieje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,410 sek