Home / MotoGP / Ducati przed trudnym zadaniem w GP Hiszpanii

Ducati przed trudnym zadaniem w GP Hiszpanii

Ducati

Po 3-krotnym zdobyciu 2. miejsca na podium w tegorocznej rywalizacji w MotoGP Andrea Dovizioso wraz z Ducati zmierza na fali na pierwszy europejski wyścig w tym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch traci zaledwie 6 pkt. do prowadzącego w klasyfikacji Valentino Rossiego (Yamaha), spodziewa się także lepszego wyniku niż rok temu, kiedy to zajął 5. miejsce ze stratą 27 sekund do zwycięzcy.

„Jerez jest jednym z najtrudniejszych torów dla Ducati i dla mnie, szczególnie z powodu dużego zużycia opon.” powiedział Dovizioso. „Jednak rezultaty pierwszych trzech wyścigów napawają mnie optymizmem, widać że GP15 bardzo dobrze radzi sobie na każdym torze, jednocześnie widać naszą dobrze wykonaną pracę. Jadę do Jerez przekonany o możliwości osiągnięcia dobrego wyniku”

Kolega zespołowy Andrea Iannone, zaczyna swój pierwszy Europejski występ jako oficjalny kierowca fabrycznego zespołu Ducati, z jednym podium w swoim dorobku w klasie MotoGP które uzyskał podczas ostatniego wyścigu w Argentynie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodatkowo 5 miejsce w Teksasie, wyprowadziło młodego Włocha na imponujące 3 miejsce w klasyfikacji generalnej po 3 z 18 zaplanowanych rund.

„Jerez jest torem na którym wygrałem wyścig w 2011 w Moto2, to tor który bardzo lubię” – powiedział „Będzie sporo szybkich zawodników, będziemy musieli pracować by jak najlepiej wykorzystać potencjał zespołu i motocykla. To wcale nie będzie łatwy weekend, ale mamy potencjał by zrobić to dobrze, a ja będę się starał jak umiem.” – powiedział Iannone.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,396 sek