Home / MotoGP / Ducati rozmawia z Dovizioso. Z Lorenzo później

Ducati rozmawia z Dovizioso. Z Lorenzo później

Ducati jest przekonane, że uda się porozumieć z Andreą Dovizioso i przedłużyć kontrakt. Na razie nie zaczęły się natomiast negocjacje z Jorge Lorenzo. Umowy obu tych zawodników wygasają po sezonie 2018. Sezon 2017 był zdecydowanie lepszy dla Włocha, bowiem wygrał on sześć rund grand prix.

Dotychczasowy kontrakt Dovizioso był na poziomie 2 milionów euro, w porównaniu do 12 milionów kontraktu Jorge Lorenzo. W Argentynie, menedżer Ducati Davide Tardozzi przyznał, że na razie bliżej jest umowy ze zwycięzcą z GP Kataru.

“Rozpoczęliśmy negocjowanie z menedżerem Andrei i jesteśmy całkiem przekonani, że wkrótce je zakończymy. Nie oznacza to, że stanie się to jutro czy pojutrze. Ale rozmawiamy, dopracowujemy szczegóły.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeśli chodzi o Jorge, jeszcze nic nie zaczęliśmy… On nie chciałby tego robić teraz, ponieważ jest w takiej sytuacji, że woli skupić się na wynikach. Ale tak jak mówiliśmy, jesteśmy zadowoleni z obu zawodników. Nawet jeśli ludzie sądzą, że Jorge nie pracuje się świetnie w Ducati, my uważamy, że potencjał jest bardzo, bardzo duży. Wciąż jesteśmy go pewni.” – dodał.

Choć nie zostało to potwierdzone, wydaje się, że Dovizioso rozmawiał również z Hondą i Suzuki. Włoch nie spieszy się z decyzją, negocjacje zostawiając menedżerowi i skupia się na ściganiu. Zapytany o to, dlaczego jeszcze nie ma umowy tak jak rywale, w osobach choćby Marqueza czy Rossiego, odparł: “Pytacie złej osoby. Ducati ma swoje powody, więc nie wiem jak odpowiedzieć. Będę rozmawiał, kiedy decyzja zostanie podjęta. Każdy chce dla siebie jak najlepiej. Ja mam swoje pomysły i wizje. Małżeństwa zawierane są przez obie strony. Jestem zadowolony, że mogę być kluczowym punktem Ducati. To był mój cel. Zwłaszcza, po tych kilku latach, w których przechodziłem trudności.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ciekawe czy w ogóle będą mieli zamiar rozmawiać z JL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,436 sek