Home / MotoGP / F1 przygotowuje się do startu sezonu na początku lipca. MotoGP pójdzie tym śladem?

F1 przygotowuje się do startu sezonu na początku lipca. MotoGP pójdzie tym śladem?

Jak donoszą lokalne austriackie media, blisko oficjalnego potwierdzenia jest rozpoczęcie sezonu Formuły 1 w pierwszy weekend lipca. Wyścigi – dwa – miałyby się odbyć na tym samym torze: Red Bull Ringu. Austria należy do europejskich krajów, gdzie obserwowany jest powrót do normalnego życia po pandemii koronawirusa.

Najpierw wyścig miałby się odbyć 5 lipca, a następny już tydzień później – 12 lipca. Wyścigi musiałyby oczywiście zostać zorganizowane bez udziału publiczności. Tor należy koncernu Red Bulla – który to również posiada swoją własną ekipę w F1 (a właściwie dwie – wliczając bazującą we Włoszech Alpha Tauri, wcześniej Toro Rosso).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Personel na wyścigach w Austrii ma być ograniczony do 2 000 (Ezpeleta w MotoGP ocenia liczbę osób na torze na 1 300, i to mimo tego, że padok Motocyklowych Mistrzostw Świata będzie się składał z aż trzech serii, plus MotoE w niektórych przypadkach). Już rozpoczęto testowanie niektórych pracowników, a ich stan zdrowia ma być na bieżąco monitorowany. Na tor wejdą jedynie ci z negatywnymi wynikami testów.

Nieoficjalnie mówi się, że kolejne wyścigi – dwa lub nawet trzy – odbędą się w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Ten obiekt również znajduje się w kalendarzu MotoGP. Wydaje się, że Carmelo Ezpeleta swoje przygotowania do rozpoczęcia sezonu w MotoGP opiera sugerując się postępami Formuły 1. Ponownie wrócono do pomysłu rozgrywania więcej niż jednego wyścigu na tym samym torze.

Źródło: f1wm.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy wierzysz, że sezon może ruszyć w lipcu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Szkoda ze nikt nie napisal o tym iz rossi juz jedna nogą jest w f1 ponieważ wyciekly grafiki dainese stroju rossiego oraz agv prezentowal jak by mogl wygladac kask valleya
    Wiec skoro juz takie leaki sa to nie sadze ze wloch zostanie w moto grand prix na 2021
    Naszywki na stroju wskazywaly iz mialby bratac sie z petronasem

  2. GP Niemiec, Holandii i Finlandii oficjalnie odwołane :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,446 sek