Home / MotoGP / GP Kataru: Dominacja Capirossi'ego trwa

GP Kataru: Dominacja Capirossi'ego trwa

Loris Capirossi zdobył dziś trzecie z rzędu pole position i pozostaje faworytem do zwycięstwa w jutrzejszym wyścigu.
Tylko dwóch kierowców uzyskało czasy poniżej 1:57. Pierwszym jest oczywiście Capirex (1:56.917), który poprawiał swoją pozycLoris Capirossi zdobył dziś trzecie z rzędu pole position i pozostaje faworytem do zwycięstwa w jutrzejszym wyścigu.
Tylko dwóch kierowców uzyskało czasy poniżej 1:57. Pierwszym jest oczywiście Capirex (1:56.917), który poprawiał swoją pozycję w każdej kolejnej sesji (dziesiąty w FP1, czwarty w FP2, trzeci w FP3 i pierwszy w QP).
Drugim kierowcą był Sete Gibernau (1:56.994), który był wyraźnie zawiedziony faktem, iż nie udało mu się zdobyć pole position w ostatnich minutach QP. Nie mniej jednak bardzo dobrze się dziś spisał i może być groźnym rywalem Lorisa jeśli oczywiście zostawił pecha w Malezji.
Dobre tempo ma również Valentino Rossi (1:57.360), który nie ukończył w zeszłym roku wyścigu na tym torze i na pewno chciałby dopisać tor w Katarze do swoich zwycięskich torów.
Colin Edwards (1:57.447), który z pewnością jest zadowolony ze swoich dzisiejszych wyników, przez długi czas pozostawał na szczycie tabeli z czasami i również ma jutro szanse na dobry występ. Nie można zapominać, że w zeszłym roku Colin ukończył wyścig w Katarze na podium, tracąc 1,3 sekundy do zwycięzcy. Czy uda mu się powtórzyć ten wyczyn? A może będzie w stanie go poprawić…
Piąty czas uzyskał Marco Melandri (1:57.468), a w FP3 był najszybszy. Po dobrym początku sezonu, gdy Marco nawet prowadził w klasyfikacji generalnej wydawało się, że to on będzie najgroźniejszym rywalem Rossi’ego, a obecnie Marco musi ostro walczyć jeśli myśli o tytule wicemistrza.
Drugi rząd zamyka Carlos Checa (1:57.481). Tydzień temu, po kiepskim starcie Carlos musiał gonić liderów i niewiele brakło, aby wyprzedził Rossi’ego, który jechał zdecydowanie wolniej. Pewnie Carlos postara się nie popełnić takiego błędu jutro i może będzie w stanie powtórzyć swoje dobre tempo z kwalifikacji.
Z pewnością będzie to trudny wyścig ze względu na warunki atmosferyczne (podobnie jak Sepang) i utrudnione możliwości wyprzedzania. Od dwóch tygodni mamy nowego faworyta do pokonania Rossi’ego i nie jest to Sete Gibernau, który skutecznie „przeszkadzał” Rossi’emu przez ostatnie dwa sezony, lecz kierowca Ducati, Loris Capirossi, który już po Grand Prix Czech w sierpniu wiedział, że druga część sezonu może być dla niego udana.
Czy uda mu się zwyciężyć po raz trzeci z rzędu? Przekonamy się o tym już jutro.

Wyniki:

Sesja treningowa 3

Sesja kwalifikacyjna

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,436 sek