Home / MotoGP / GP Malezji: Honda wprowadza osłonę kontroli trakcji

GP Malezji: Honda wprowadza osłonę kontroli trakcji

Honda wprowadza osłonę kontroli trakcji, która została zaprojektowana w celu uniknięcia w przyszłości podobnych incydentów jakie miały miejsce na torze w Aragon.

Marc Marquez przestrzelił hamowanie, delikatnie ocierając się o Daniego Pedrosę. #93 uszkodził tym samym system kontroli trakcji w motocyklu zespołowego kolegi. W efekcie Pedrosa zaliczył potężnego high-side’a. W wyniku zdarzenia dyrekcja wyścigowa odebrała Hondzie 25 punktów z klasyfikacji konstruktorów z Aragonii zdobytych przez Marqueza. W zamian otrzymali 13 punktów za Alvaro Bautistę, który ukończył wyścig na 4 pozycji.

Honda poczyniła kroki by zapobiec powtórzeniu się incydentu z toru Aragon. W Malezji wszystkie motocykle Hondy posiadają już małą, wykonaną z karbonowego włókna płytkę chroniącą przewód czujnika.

„Z punktu widzenia oprogramowania, mamy oczywiście  tryb zapasowy. Jeśli coś się stanie z sygnałem czujnika, motocykl powinien natychmiastowo przejść w tryb bezpieczeństwa. Niemniej jednak, strategia nie była doskonała, więc do tego wyścigu zmodyfikowaliśmy to tak, że możemy wcześniej wykryć takie awarie.” – powiedział Takeo Yokoyama, dyrektor techniczny Repsol Hondy.

Dyrekcja wyścigowa zachęca inne zespoły do upewnienia się, że nie mogą wykluczyć się z wyścigu w podobny sposób.

 Źródło: motomatters.com

 

 

 

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,515 sek