Home / MotoGP / Guintoli jeździ z połamanymi żebrami

Guintoli jeździ z połamanymi żebrami

Sylvain Guintoli ujawnił, że w niedawnym wyścigu Suzuka 8 Hours złamał dwa żebra. Francuz po upadku ukończył ten wyścig na 10. pozycji, a w zespole miał jeszcze Takuyę Tsudę oraz Bradley’a Ray.

Francuz mimo bólu rozpoczął weekend o GP Czech, jako tester ekipy Suzuki, jadący z dziką kartą. Problemy narastały, więc w sobotę w końcu Guintoli poddał się badaniom, po których okazało się, że dwa żebra są złamane. „Niestety, przewróciłem się na Suzuce w ostatni weekend i ból jest całkiem duży.” – powiedział były mistrz świata WSBK po zajęciu 21. pozycji w kwalifikacjach.

„Nie polecam nikomu jazdy motocyklem MotoGP ze złamanymi żebrami. Nie jest zbyt komfortowo, ale idzie nieźle.” dodał. „W kwalifikacjach użyliśmy środków przeciwbólowych, zadziałało.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Francuz przyznał również, że dalej będzie pełnił rolę zawodnika testowego Suzuki w sezonie 2019. „Dla mnie jest całkiem logiczne, by kontynuować to, jak pracujemy, włącznie z zespołem testowym, startami z dzikimi kartami oraz Suzuka 8 Hours.” – powiedział. „To naprawdę dobry projekt.” Najprawdopodobniej doświadczony zawodnik pojawi się z dziką kartą w tym roku jeszcze raz.

Źródło: motorsport.com
Fot. Suzuki

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,286 sek