Home / MotoGP / Hayden przed Stonerem – GP Turcji

Hayden przed Stonerem – GP Turcji

Podczas dzisiejszych treningów na torze Istanbul Park dobrą formę zaprezentował jeździec teamu LCR Honda – Casey Stoner. Młody Australijczyk, walczący o tytuł debiutanta sezonu razem z Hiszpanem Danielem Pedrosą, na razie wychodzi z niej jako przegranPodczas dzisiejszych treningów na torze Istanbul Park dobrą formę zaprezentował jeździec teamu LCR Honda – Casey Stoner. Młody Australijczyk, walczący o tytuł debiutanta sezonu razem z Hiszpanem Danielem Pedrosą, na razie wychodzi z niej jako przegrany, ale to tylko patrząc na tabele mistrzostw, a już niedługo może się to zmienić.

Stoner podczas porannych treningów uzyskał czas 1’54.276 wyprzedzając dwóch Włochów: Marco Melandriego i Valentino Rossiego. Przypomnę tylko, iż Australijczyk przed rokiem na tym torze wygrał wyścig w swojej klasie i widać, że dobrze się na nim czuje.

Jednak zawodnikiem, który dziś wykręcił najlepszy czas okazał się być Nicky Hayden. Amerykanin podczas popołudniowej sesji przejechał jedno okrążenie w czasie 1’53.623 i objął prowadzenie w tabeli czasów. Drugi był zdobywca pole position z Kataru i zwycięzca porannych treningów – Casey Stoner.
Melandri, Pedrosa i Toni Elias dopełnili pierwszą piątkę wypełnioną samymi Hondami.
Najszybszym jeźdźcem Yamahy był dziś Colin Edwards, który podczas drugiej sesji, z czasem 1’54.042 zajął 6. lokatę. Jego partner z ekipy Camel Yamaha – Valentino Rossi był dopiero 11.

Lider klasyfikacji generalnej – Loris Capirossi, który pierwszy raz startuje na torze w Turcji (rok temu opuścił rundę z powodu kontuzji), podczas dzisiejszych treningów uzyskał czas wynoszący 1’54.055. Dzięki niemu, Włoch znalazł się na 7. pozycji, a jego team-partner Sete Gibernau był 9. – 1’54.279.
Dwójkę dukatystów przedzielił John Hopkins (Suzuki MotoGP Team), a jego kolega z zespołu Chris Vermeulen był 12. Słabszy występ Australijczyka być może spowodowany był problemami z motocyklem. Na jednym z okrążeń jego Suzuki GSV-R zaczęło dymić i Chris był zmuszony zjechać z toru.

Wyniki:

Trening wolny 1

Trening wolny 2

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,362 sek